masina mare + nebun si mai mare = humvee

Bancuri,clipuri si orice altceva de descretit fruntea

Moderator: costy84

User avatar
Schumy
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 767
Joined: 04 Jan 2008, 18:04
Location: Bucuresti

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by Schumy »

1.Parintii sunt de vina ca in necunostiinta de cauza nu au facut ce trebuia.2 Atata timp cat acest lucru s-a dat la Tv se cheama ca tot e ceva.3 La noi aceste scapari ale legii erau sunt si v-or mai fii in continuare asta pt ca legile sunt facute de asa natura sa fie interpretate de cel care are parte de bani si este dispus sa scape .Nu numai ca ma iau de soldatii americani care mi-se pare ca sunt total ineficienti si inapti pt aceste slujbe dar si faptul ca se cauta ca acest razboi sa continue si nu doar in afganistam ci si in alte zone care v-or urma dar si de americani ca natie care sunt tembeli si fara pic de simt al realitatii si al ridicolului.De ce l-au prins pe Sadam Husein si pe Osama Binladen nu? Pai ori sunt incompetenti ori cauta sa se duca in alte tari subdezvoltate cu pretexte ca acolo se ascunde si ca acolo este un nou focar de teroristi si drept urmare alte arme alti bani cheltuiti alta distractie....pai tarzi daca in atatia ani de zile nu s-a reusit eliminarea acestor terorisi din acele zone ori nu se vrea asta.....ori incompetenta e prea mare? Cat despre competenta soldatilor s-a vazut clar si pe vremuri cat de tari au fost si se vede si acum cat de capabili sunt.In Vietnam si-au luat omor in Corea daca nu dadeau bombele nu prea avea sanse cu nebunii , in Iugoslavia au venit au lansat  o natie care n-avea nici o vina in mizerie si daramaturi pe motiv ca vin ei drept porumbei ai pacii.Pai eu sa zic ceva de bine de americani si sa pot sa ma uit in ochii lor cu stima si respect? Pe vremuri nemtii au avut o lunga perioada de suferit de pe urma lui HItler ca imagine....americanii ar merita acelasi tratament pt ca au apucaturi de cotropitori si asupritori.Pana si poporul american este inpotriva acestor razboaie inutile care nu aduc de cat mai multa suferinta pt ca in afganistam nu toti sunt teroristi si asta ce presupune? sa extermini o natie intreaga doar pt ca ti-au cazut tie 2 blocuri .Si domnule Magnum ce sa facem acum? ai nostrii ca brazii....dar ce solutie vedeti? sa lasam si pe altii sa ne omoare doar pt ca sutem cum suntem? Americani sunt o natie tampita ca vreti sau nu...eu asa consider iar faptul ca o duc bine si ca sunt unde sunt nu tine de ei ca popor tine de faptul ca sunt o natie nou aparuta (corcituri , amestec de rase ) care nu au istorie si nu stiu ce inseamna comunism razboaie pe teritoriu propriu
sacrificii pt a supravietii ca neam .Poate ca nu sunt mai bun poate nici mai rau de cat ei....dar am constiinta impacata ca n-am calcat pe cadavre sa-mi urmaresc scopul si nici n-am s-o fac.Nu exista nimeni perfect dar cand persisti in astfel de fapte se cheama ca o faci cu buna stiinta.Si nu suntem in stare de nimic acum...dar la cate lovituri si prin cate a trecut tarisoara asta e si normal....avem un popor bulversat si indobitocit ...nu poti sa treci asa usor de la  comunism convins la capitalism libertin .Si daca inchidem ochii si ne facem ca nu vedem ce rezolvam? Oare cati mureau in romania daca armata americana se instala aici pe perioada mai lunga de timp?

costel_bv
Membru
Membru
Posts: 160
Joined: 11 Nov 2007, 15:04
Location: Brasov - Romania
Contact:

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by costel_bv »

Rabdare colega ca se vor instala imediat si nu vom scapa prea repede de ei.Ca intotdeauna  vinovati sunt politicienii  care habar nu au ce sa treaca pe un tratat sau acord intre state.
-
User avatar
MagnuM
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 339
Joined: 27 Dec 2006, 19:47
Location: Bucureşti / România
Contact:

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by MagnuM »

Deci: in primul rand, nu ma mai domnii! Probabil ca esti mai mic de varsta, dar nu e cazul sa ne "domnim" aici.

In al doilea rand, americanii si-au luat-o in Vietnam si-n Coreea, pentru ca asa au fost ordinele politice! Pilotii americani vedeau cum se descarca echipament militar in porturile coreene, cereau permisiunea de a lansa bombele acolo si erau trimisi sa le lanseze in jungla! Totul e un joc politic, unde viata unui om nu are valoare! Nu confunda americanul de rand, cu politicianul! Si, repet, politica e la fel peste tot! Interesu' poarta fesu' si, bineinteles, scopul scuza mijloacele. La nivel politic suntem mai jalnici ca multi de pe lumea asta, chiar daca nu ne luptam cu nimeni. Dar si la noi, soldatii sunt profesionisti, stiu ce riscuri implica meseria, o fac pentru bani si s-au oferit voluntari pentru misiuni, la fel ca americanii. Nu soldatul e de vina!!! Pestele de la cap se-mpute!!!
In ce-l priveste pe Bin Laden, acolo tot politicul e implicat si interesat ca el - Bin Laden - sa nu fie gasit! Nu acuza soldatul american! El doar executa ordinele primite! Si-n alta ordine de idei, nu sunt mai rai decat rusii, care chiar au tendinte expansioniste.

Si-n al treilea rand, Afganistanul a fost "terenul de joaca" al rusilor, ocupat de Armata Rosie mai bine de 8 ani! Acum, ca s-au retras - asa se spune oficial, la fel ca-n Cecenia - de ce mai gasesti trupe rusesti acolo?!!!

Nu mai lua de bun, chiar tot ce scrie istoria comunista... Din punctul meu de vedere, Rusia reprezinta un pericol mai mare, comparativ cu Statele Unite... dar si acolo, cum am mai spus, tot de la sistemul politic pleaca tot, nu de la soldatul rus...

**==
Chevrolet Suburban V2500 Silverado
Image
"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by SERGHEI »

Schumy a scris-,,sa extermini o natie pt ca ti-au cazut doua blocuri"....pai aici nu este vorba de greseli in proiectare Schumy....ci de niscaiva avioane  ..
  Tu uiti ca popoarele arabe  au traditie in producerea pe banda rulanta a ,,teroristilor"...care din plictiseala ,mai dau jos un avion,un bloc acolo...mai omoara cateva mii de civili pe an in piete,magazine,..etc....


DA SCHUMY..... trebuie sa extermini raul de la radacina...A mai incercat chestia cu exterminarea Hitler,dar din pacate nu i-a reusit si uite acum cine controleaza lumea ( mai ales USA) ..tocmai ,,prietenii" lui...Stii vorba aia: pe cine nu lasi sa moara ,nu te lasa sa traiesti...Asa ca incearca sa inveti idis  ca nu se stie cum trecem la  iom kipur maine poimaine...

User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by pantelimon »

:-j asa am facut eu cu M-u cand veneam de la vidraru,mam intalnit cu o cireada de vaci care le-am impins de la spate usor asa sa elibereze drumu
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by tarzy »

;D

exterminatorulue .....


iti dai seama ca in seara aia ... vacile de la stres ,,,, nu au mai dat pic de lapte

din cauza ta au sarit preturile la lapte & branzeturi
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by SERGHEI »

pantelimon wrote: :-j asa am facut eu cu M-u cand veneam de la vidraru,mam intalnit cu o cireada de vaci care le-am impins de la spate usor asa sa elibereze drumu

Eeeeeeeeeeeeeee...depinde cat de usor le-a impins....Cred ca si acum se gandesc vacile alea la Pantelimon si ofteaza  ,,ce mai taur.....ce mai taur soroooooooo  " si adorm zguduite de vise erotice...
User avatar
Schumy
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 767
Joined: 04 Jan 2008, 18:04
Location: Bucuresti

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by Schumy »

POftim domnii mei .. ... luatii in brate si acum pe americani......Conflictul din Kosovo este cel mai bun exemplu pt cat de nenorociti si tembeli sunt americanii........e cel mai bun si proaspat exemplu...Recunoasterea provinciei Kosovo este un precedent .....v-asi ruga sa va ganditi bine la chestia asta si sa reflectati asupra situatiei noastre din ROMANIA.Domnule Magnum , domnule Serghei...ce parere aveti acum despre americani??
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by tarzy »

Schumy wrote: POftim domnii mei .. ... luatii in brate si acum pe americani......Conflictul din Kosovo este cel mai bun exemplu pt cat de nenorociti si tembeli sunt americanii........e cel mai bun si proaspat exemplu...Recunoasterea provinciei Kosovo este un precedent .....v-asi ruga sa va ganditi bine la chestia asta si sa reflectati asupra situatiei noastre din ROMANIA.Domnule Magnum , domnule Serghei...ce parere aveti acum despre americani??
hmmm ..... ce are sula cu prefectura .....


aici vorbeam de comportamentul unor indivizi ... nu de politica USA


si-n plus ... nu doar SUA a recunoscut independenta Kosovo
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by SERGHEI »

Schumy wrote: POftim domnii mei .. ... luatii in brate si acum pe americani......Conflictul din Kosovo este cel mai bun exemplu pt cat de nenorociti si tembeli sunt americanii........e cel mai bun si proaspat exemplu...Recunoasterea provinciei Kosovo este un precedent .....v-asi ruga sa va ganditi bine la chestia asta si sa reflectati asupra situatiei noastre din ROMANIA.Domnule Magnum , domnule Serghei...ce parere aveti acum despre americani??

Schumy...eu unul nu iubesc americanii.Consider poporul american ,,un popor de scursuri" fara istorie ..fara identitate....(sa nu uitam ca a fost locul unde erau exilati proscrisii Europei)...Eu sunt contra metodelor folosite de arabi,americani..etc...

  Kosovo este un ,,motiv"...cum a fost un motiv si asasinare la Saraievo a arhiducelui...Cum poti sa destabilizezi Rusia daca nu prin sicanare....?Cum poti distruge UE daca nu prin faramitare?  Baga bine la cap.....in maxim 3-4 ani vom avea razboi serios in Europa si crede-ma, eu am fost in zone de razboi si nu iti doresc nici macar sa ,,auzi cum suna un razboi" ca sa nu mai vorbim de ce ramane in urma...Eu unul nu recunosc independenta ,,Provinciei Kosovare" ..(de parca ar conta).
Last edited by SERGHEI on 18 Feb 2008, 13:58, edited 1 time in total.
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by Werner »

Ai perfecta dreptate, Serghei! Asta este decât o noua încercare de destabilizare a Europei si a Rusiei, din partea americanilor! Este cea mai mare porcarie care s-a putut face! O sa urmeze altii, luând Kosovo drept exemplu! Sa nu uitam nici Tara Bastilor, in Spania/Franta! De când lupta pentru independenta? Kosovarii sunt la pitici pe lânga ei!
User avatar
Victor
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 682
Joined: 08 Feb 2008, 17:03
Location: Bucuresti

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by Victor »

Am tot stat si am citit. Acum am si eu o Intrebare a fost careva dintre voi in zona de conflict , aveti idee cum este acolo?e usor sa vb. cand nu cunosti situatia de acolo. si apropo militarii romani nu pleaca voluntari asta e doar pe hartie pleaca obligati altfel pierd locul de munca .au plecat voluntari si chiar sau batut pe locuri in primele misiuni dupa ce au vazut cum e au zis pas. acu pleaca pt. amaratii aia de bani si ca sa aiba un loc de munca majoritatea sant din zone In care numai au nici un viitor.
Nu Fura! Guvernul Uraste Competitia.
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by SERGHEI »

Dumitru Victor wrote: Am tot stat si am citit. Acum am si eu o Intrebare a fost careva dintre voi in zona de conflict , aveti idee cum este acolo?e usor sa vb. cand nu cunosti situatia de acolo. si apropo militarii romani nu pleaca voluntari asta e doar pe hartie pleaca obligati altfel pierd locul de munca .au plecat voluntari si chiar sau batut pe locuri in primele misiuni dupa ce au vazut cum e au zis pas. acu pleaca pt. amaratii aia de bani si ca sa aiba un loc de munca majoritatea sant din zone In care numai au nici un viitor.
Atata timp ca se da spaga sa intri intr-un Batalion care opereaza in zone de conflict .....nu se numeste ca ,,te duci fortat ca iti pierzi locul de munca"... ;D..iar amaratii aia de bani nu sunt chiar asa de ,,amarati".Unde mai pui ca mai vii cu o vesta pe care o vinzi la ,,smecheri" cu 500 iepuroi...mai una mai alta....Daca nu iti place iti schimbi meseria,dar se pare ca este mai rentabil sa infrunti ,,moartea" decat sa lucrezi pe undeva pe bani putini.
User avatar
Victor
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 682
Joined: 08 Feb 2008, 17:03
Location: Bucuresti

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by Victor »

Asa e mai sant si oameni care dau bani sa intre dar sant oameni care nu au alte posibilitati de obicei vin din mediul rural. de  curiozitate Intreaba baieti de la B 2. si o sa iti zica ei cum se pleaca de acolo.
Nu Fura! Guvernul Uraste Competitia.
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: masina mare + nebun si mai mare = humvee

Post by tarzy »

Dumitru Victor wrote: Asa e mai sant si oameni care dau bani sa intre dar sant oameni care nu au alte posibilitati de obicei vin din mediul rural. de  curiozitate Intreaba baieti de la B 2. si o sa iti zica ei cum se pleaca de acolo.
ma faci sa ma tavalesc pe jos de ras

in constructii se cauta oameni in disperare cu salarii de 1500+ lei ptr necalificati

aia de la Dacia si Nokia au ajuns sa umble din casa in casa cu oferte de job (e drept la salarii de-ti vine sa-i scuipi fix intre ochi)

in Bucuresti firmele efectiv isi fura angajatii intre ele

dar e adevarat .... in situatiile de mai sus se cere sa mai si muncesti ..... nu e loc de frecat menta
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

Post Reply