O noua plansa bord pt ARO

Probleme, modificari, reparatii.

Moderators: costy84, socratee

User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Din pacate nu am mai lucrat ca nu am mai avut timp si acum a venit si frigul....Nu mai am decat sa gasesc o solutie sa prind ceasurile de bord cat mai frumos ;), am gasit si pe cineva sa mi-l imbrace dar ..nu stiu cum si daca o sa reuseasca sa-l faca dintr-o bucata sau din mai multe dar macar sa iasa bine. Am inceput sa lucrez la unul 3D ca sa vad cum o sa arate pentru ca vreau sa-i pun o bara dintr-un stalp in altul de care sa prind si coloana volanului si pe care sa atasez o aeroterma...cat mai buna ca am 6 guri de ventilatie si am nevoie de aeroterma buna.... ;) si apoi sa se incalzeasca si motorul ... ;D O sa pun poze cu modelul 3D in curand. Aaaa si vreau sa vb cu cineva sa-mi faca cateva buc (asta daca o sa vrea careva) iar pretul ...cred ca o sa fie in jurul a 900 ron (depinde de aeroterma).

User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Gata cu desenul ....daca ar fi asa de usor sa-l fac si fizic ce bn ar fi ;D . Este un desen facut destul de simplu k nu m-am complicat cu cote si ..altele am vrut doar sa vad cam cum ar arata. Partea cu verde din desen vreau sa o fac pentru a monta o aeroterma pe ea si sa prind si coloana volanului si ...am vazut ca acum mai toate masinile au asa ceva deci ...vreau si eu ... ;D ....sper sa va placa pozele.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
adielec
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 452
Joined: 25 Aug 2008, 16:05
Location: Bucuresti
Contact:

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by adielec »

ca veni vorba (oarecum) ai mai facut ceva la bord?
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

din pacate nu am mai facut nimik....cand a fost timp nu au fost bani iar cand sunt banuti nu este timp si in plus trebuie sa ma ocup de schimbat-ul masinii acum. O sa ma apuc din nou de el dar de la anul. Daca o mai reusesc sa tin masina vreau sa fac multe piese pentru Aro dar....deocamdata mai trebuie sa astept.

User avatar
gortu
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 722
Joined: 29 Nov 2009, 21:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by gortu »

Imi pare rau...sper sa te apuci iar de proiect.
cipriad
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 353
Joined: 25 Jun 2010, 10:47
Location: S6, Bucuresti

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by cipriad »

Ai terminat pana la urma sau ne lasi sa asteptam ?
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Nu credeam ca asteapta cineva asta. In final Aro-ul de il am va avea plansa de bord care inca a ramas la fel :'( si tot interiorul schimbat dar....nu prea e timp. Si mai am si un Snorkel la fel ca cel de a fost pus pe Aro terminat in proportie de 90% (modelul) pentru ca nu am avut piesa ca sa fac o copie(matrita) dupa ea si asa a durat mai mult dar ....nu mai pun nici o poza pana nu termin. Deocamdata am de aranjat altele la masina, nu e timp de "tuning". ;)
Valentino
Incepator
Incepator
Posts: 11
Joined: 05 Jan 2012, 11:38
Location: Arges

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Valentino »

Salut, ai mai facut ceva la acel bord?
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Salut,

Nu am mai facut nimic. Din lipsa de timp iar persoana care mi-a dat rasina si fibra nu prea a mai vrut sa ma ajute....oricum am altceva in cap...sper sa si reusesc. Am nevoie de o masina ca sa nu o tin pe a mea pê bara prea mult si vreau sa fac tot interiorul: plansa bord cu ventilatie cu tot, panouri usi, panouri portbagaj, pavilion, scaune....tot ce exista prin interior. As vrea sa fac asta nu numai pentru mine ci sa se poate cumpara din magazin...dar e greu, foarte greu si mai ales ca nu am timp mai deloc. Si un alt lucru ar fi ca nu poti sa faci asa ceva si sa-i dai unei firme sa-ti faca produsul pentru ca te poti trezi ca tu nu mai ai nici un castig. Nu mai este al tau produsul este al lor si.....asta nu ma ajta deloc la ceea ce vreau eu sa fac. Dar o sa va anunt cand fac rost de masina si ma apuc de lucru pentru ca nu ma las. Aro va avea un interior modern in care sa te urci si sa stai de drag. Promit.
User avatar
wolfman
Membru
Membru
Posts: 196
Joined: 24 Mar 2011, 00:32
Location: Bucuresti

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by wolfman »

Salut
Un snorkel pentru aro m-ar interesa si pe mine, asa ca daca reusesti ceea ce ti-ai propus, clienti cred ca ai avea.
Spor la treaba.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Sa zicem ca iti dau o veste buna. Am si asa ceva in proportie de 80% terminat modelul zic eu...dar cauza neterminarii a fost aceeasi...timpul. Din pacate nu am pe langa mine nici o alta persoana care sa poata sa faca ceea ce ii spun si vreau eu. Pun cateva poze sa-mi zici ce parere ai.
Mersi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
wolfman
Membru
Membru
Posts: 196
Joined: 24 Mar 2011, 00:32
Location: Bucuresti

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by wolfman »

Mi se pare identic cu originalul. Cred ca o sa iasa minunat. Totusi, ce n-am inteles eu la modelul asta, de ce nu are admisia de aer in fata cum au majoritatea. Adica in capatul de sus sa se poata monta un cap de snorkel normal (China) si sa il poti orienta cum vrei (fata/spate). Nu stiu de ce , dar am impresia ca la viteza, daca este orientat spre spate motorul 'respira' mai greu.
User avatar
Ady
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 472
Joined: 07 Feb 2008, 18:25
Location: UK

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by Ady »

Asa am si vrut sa iasa, ca cel original dar din pacate nu pot sa fac dupa niste poze ceva perfect. A avut cineva de pe aici de pe forum unul care semana foarte mult cu originalul dar nu a binevoit sa raspunda la msg-ul meu pentru ca exista posibilitatea sa fac o matrita si sa avem acest model in maxim 2-3 saptamani si la fel de bine facut.
Asta e ....vrem sa facem dar cand ni se propune ceva ne dam la fund.
Se poate face cu acel cap detasabil si sa fie adaptat unul de care spui tu si poti sa-l rasucesti cum vrei. Poti sa pui o poza sa vad cum arata?
Mersi.
User avatar
wolfman
Membru
Membru
Posts: 196
Joined: 24 Mar 2011, 00:32
Location: Bucuresti

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by wolfman »

Ceva de genul asta, cum sunt majoritatea care se gasesc pe piata.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: O noua plansa bord pt ARO

Post by ydaniel »

Multa lume a montat priza de aer catre spate;nu are cum sa respire mai greu :)

Post Reply