Cruci cardanice

Cutii de viteze si transfer, planetare, ambreiaje, diferentiale. Tipuri, reparatii, modificari.

Moderators: mariusjaz, socratee

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Cruci cardanice

Post by George »

se intareste, intr-adevar, vaselina de proasta calitate, si daca o lasi in cutia ei, fara sa o folosesti...nu mai zic de amestec cu praf. insa, daca se foloseste vaselina de calitate, sintetica, aia nu se mai intareste. incercati sa puneti pe o hartie, o picatura de mobil mobilgrease xhp 222 si una de vaselina romaneasca, din aia ieftina, sa vedeti cum mobilul se intinde, parca se topeste si unge tot, si aia ieftina ramane cocolos....
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
niscu
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 735
Joined: 20 Oct 2009, 17:14
Location: Galati-Tulcea

Re: Cruci cardanice

Post by niscu »

se gaseste la piata rusilor in Galati.eu am cumparat de curand cu 25 ron nou. Are 2 racorduri,unul flexibilsi celalalt metalic.
Pasiunile ne definesc,ne apropie si ne fac sa nu imbatranim degeaba !
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Cruci cardanice

Post by ydaniel »

Un tecalemit bun incepe de la 120lei/buc.Eu am luat unul de la Draper cu 130lei(cu teava si furtun) si sunt f multumit de el,fata de al lui Gore care e facut de Yato tools si mai mult ma chinuiam decat sa gresez.
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Cruci cardanice

Post by Soryn »

ydaniel wrote:Un tecalemit bun incepe de la 120lei/buc.Eu am luat unul de la Draper cu 130lei(cu teava si furtun) si sunt f multumit de el,fata de al lui Gore care e facut de Yato tools si mai mult ma chinuiam decat sa gresez.
de varianta pneumatica ce zici ;D

Post Reply