ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Despre participarile masinii romanesti in competitii interne si internationale

Moderator: costy84

vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by vstef_is »

Sar putea sa se fi futut volanta... care era noua... teoretic... oricum, om vedea ce e, sa nu fie si cu arborele ceva... Momentan nu stiu exact... da' vedem.

Tarzy stai linistit - ca tu esti prioritatea numaru 1, ca dupa aia la mine e cu cantec...  ;D

User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by maiden »

Exista si prioritate numarul 2?!  ;D
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by vstef_is »

absolut. Daca ne gandim la o serie de lucrui de facut sa zicem vro 5, si le sortezi in ordinea prioritatii, ai prioritatea nr 1, nr2, etc...  ;D

Prioritatea numaru 2 sunt eu :)
User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by maiden »

Nu! Prioritate poate fi doar una si atat. Cand aceasta e indeplinita, o alta actiune,  ia loc de "prioritate". Expresia e des folosita, e drept, nu stiu insa cat decorecta e.... Poate e o discutie mai mult folozofica....dar tu-mi spui ca  exista si "prioritatea 15"?! Si 100 ?! 
Uite, asezi lucrurile in ordinea prioritaÅ£ii, insa o singura prioritate ai.....aia, prima!  ;D  Parerea mea  ;) 

Da' ia zi-mi vreo niva nu fu la "fest" ? Si daca da, cum s-a comportat ?!  :>-
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !

vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by vstef_is »

Nici o niva, scuze  ;D Teoretic era una parca pe lista de inscrieri daca nu ma lasa memoria, da in concurs eu nu tin minte sa fi vazut vreo una...
User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by maiden »

Am inteles, multumesc ! Las' ca vin ele ...data viitoare... ;)
Da' matale ce-ai patit la masina!?
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by vstef_is »

Pai de fapt motoru e zala... slava Brasovului  ;D

A scapat Bendixu in coroana si facea scandal... numa bine! Nu mai tre sa desfac motoru sau ceva!
User avatar
maiden
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 728
Joined: 16 Feb 2007, 10:22
Location: Tulcea
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by maiden »

Si mie mi se stricase masina odata.....imi intrase o gaina-n baie!! Mare scandal facea...ce bendix...ce coroana?!?!?!    SlabuÅ£ !!  ;D ;D ;D
don't forget kids..the more posts you have the bigger your penis gets !

Pentru orice fel de nelamuriri in ceea ce priveste utilizarea forumului, apasati AICI !
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by tarzy »

vstef_is wrote: Pai de fapt motoru e zala... slava Brasovului  ;D

A scapat Bendixu in coroana si facea scandal... numa bine! Nu mai tre sa desfac motoru sau ceva!
yupiii
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)
User avatar
alex
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1518
Joined: 12 Mar 2007, 23:16
Location: Bucuresti

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by alex »

nici un yupii tarzy!
motorul e al meu ;D ;D
bine ca il primesc cadou fara bendix ca cine stie ce gaina imi mai intra in baie :-j
happily mending an Aro 320 D127
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by vstef_is »

Of Alex, daca veneai cu 243 de sutimi mai repede, al tau era! Da' asa a fost Nat mai rapid.... ::)

Masina va fi dezmembrata total, si din doua masini dezmembrate nu fac nici una.  ;D

Glumesc. Fac una. Urati-mi noroc.
User avatar
tudop
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 773
Joined: 02 Sep 2007, 15:13
Location: Iasi
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by tudop »

vstef_is wrote:
Masina va fi dezmembrata total, si din doua masini dezmembrate nu fac nici una.  ;D
Nu mai sta pe ginduri, ia un oltcit  \:/ eventual verde si zici ca-i samurai, are motorul la fel de mare, tot 2 portiere  8-X
User avatar
alcool online
Membru
Membru
Posts: 137
Joined: 28 Oct 2007, 18:33
Location: Iasi

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by alcool online »

tudop wrote:
vstef_is wrote:
Masina va fi dezmembrata total, si din doua masini dezmembrate nu fac nici una.  ;D
Nu mai sta pe ginduri, ia un oltcit  \:/ eventual verde si zici ca-i samurai, are motorul la fel de mare, tot 2 portiere  8-X
ai grija we tudoape ca iti da domnu' administrator un ban si iti taie si apa calda si gazu dupaia

ONTOPIC (not) mai bine ia-ti un porsche 928 ca ala are V8 macar, tot in 2 portiere  :-j
"Man will be what he was born to be, free and independent!" - JFK
User avatar
alex
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1518
Joined: 12 Mar 2007, 23:16
Location: Bucuresti

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by alex »

mie imi scapa un amanunt totusi.
daca tot vreti sa faceti un aro de open sau extrem, de ce o aburiti experimentand n'spe mii de variante????
de ce nu mergeti direct la cineva care a facut raid pe aro si plecati de la experienta lui in loc sa pierdeti timpul.

mleo are experienta pe aro in competitii...o sa va spuna ce se rupe la aro (decat sa aflati voi intr-un final). asa macar ranfosrsati de la inceput zona. (de exemplu faptul ca se rupe suportul de radiator).

amrom sunt convis ca va va ajuta cu sfaturi.

iar eu pot sa va pun in legatura cu un alt experimentat de raid, pe nume gigi gavrila.

poate e timpul sa faceti pregatirea asta mai cu intelepciune.
aveti entuziasm si disponibilitate sa cheltuiti bani. aveti si fani (eu sunt unul) .

dar adoptati si voi o strategie. ce parere aveti: vstef, tudop, alcool?????
happily mending an Aro 320 D127
vstef_is
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1809
Joined: 31 Jan 2007, 23:10
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO la Offroad Spring Fest - Padina Ursului mai 2008

Post by vstef_is »

alex wrote: daca tot vreti sa faceti un aro de open sau extrem, de ce o aburiti experimentand n'spe mii de variante????

[...]

dar adoptati si voi o strategie. ce parere aveti: vstef, tudop, alcool?????
Pai care sunt variantele pe care le-am aburit?

Nu am facut mai nimic pana acum!

Decat sa ne luam MTuri, fiecare dintre noi, care este cel mai simplu si de bun simt pas. Cu siguranta nu si cel mai ieftin, si nu bag mana in foc ca avem cele mai bune cauciucuri din lume.

In afara de acest amanunt insignifiant, Tudop nu a facut modificari la masina lui. Alcool a schimbat arcuri, capete de bara, pivoti si telescoape, eu am schimbat niste arcuri si am inaltat putin caroseria. Atat.

Sau mai pe scurt nimic spectaculos.

Ah, de acord, avem ganduri spectaculoase si disponibilitatea de a cheltui bani. Mai lipsesc banii, dar cine se plange ca are prea multi?

Viitorul va fi cu siguranta planificat, si gandit, ca nu cred ca isi permite cineva sa piarda timp si bani aiurea. Si cu siguranta vom discuta cu foarte multi oameni cu experienta, printre care si mleo (cu care sper sa reusesc sa ma intalnesc vreodata), Amrom (care de altfel m-a ajutat enorm pana acum si nu cred ca se va opri, e un tip super si ii multumesc pe aceasta cale (din nou)), sa nu il uitam pe Andrei Kess care desi nu are ARO are experienta in offroad si e super de treaba, si lista e mai lunga si deschisa...

Deci per total, iti multumesc pentru sfaturi, si sa vedem ce ne aduce viitorul...

Post Reply