Varful Moldoveanu

Iesiri,intalniri,intruniri,mai mult sau mai putin organizate

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
offroad m461
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 583
Joined: 02 Dec 2008, 17:49
Location: Domnesti Arges

Varful Moldoveanu

Post by offroad m461 »

Pentru Duminica se anunta o iesire pe Varful Moldoveanu, daca sunt doritori de drumetie sa ia legatura cu Paul , mai sunt 3 locuri libere la Paul si eventual daca mai vrea cineva sa vina cu masina este binevenit.

0721859723 pentru a lua legatura cu Paul.


Traseul : Paul o sa plece din Bucuresti - Pitesti - Domnesti ( aici o sa ne alaturam si noi cu inca un aro ) apoi Nucsoara - Valsan - Poienile Valsanului - Lespezi ( de la statia meteo o sa mergem pana se infunda drumul iar dupa aceea o sa continuam pe jos pana in varf ) apoi Malita si coboram pe Cernat pe Valea Raului Doamnei - Nucsoara - Domnesti.

numarul meu 0751966190 pentru mai multe detalii despre traseu .

Iesirea va fi de o zi, Paul va pleca la ora 5 din Bucuresti.

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by George »

nu e zapada acolo, sus? se mai poate face in perioada asta? si pe mine ma tenteaza...dar mi se pare traseu pretabil pt luna iulie, asa. ca sa fie de placere, nu sport extrem.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
vercingetorix
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2397
Joined: 17 Mar 2010, 19:30
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by vercingetorix »

Cam asta se vede cu webcamul in zona Balea Lac, deci in apropiere : http://jurnalul.ro/webcam/balea-lac-tra ... n-170.html
Daca nu Aro, atunci ce ?
User avatar
offroad m461
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 583
Joined: 02 Dec 2008, 17:49
Location: Domnesti Arges

Re: Varful Moldoveanu

Post by offroad m461 »

O sa urcam pe Moldoveanu numai daca ne permite timpul, daca va fi chiciura sau o sa ninga nu o sa urcam, eventual o sa facem un traseu cu masinile, m.am gandit la ceva variante dar stabilim atunci in functie de timp.


Sper sa iasa ceva frumos, va fi si ceva de mers cu masina, o sa facem si un gratar, sper sa ne incadram si la timp :D

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by George »

nu e asa aproape, vergine, camera aia. balea lac, fata de moldoveanu, e cam la o zi jumate de mers, pe jos.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
vercingetorix
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2397
Joined: 17 Mar 2010, 19:30
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by vercingetorix »

M-am uitat pe google maps si mi s-a parut aproape.
Trebuie sa mai ies din birou in teren, se vede treaba ca imi da erori gipiesu'... ;D
Oricum, macar din punct de vedere meteo iti poti da seama cum e treaba acolo sus.
Plimbare frumoasa si puneti poze !
Daca nu Aro, atunci ce ?
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by ydaniel »

Eu nu am ajuns inca acolo sus;ma tenteaza ideea inca de cand imi zicea Paul.ramane sa vad ce pot sa fac si daca pot sa lipsesc de la antrenament...
User avatar
offroad m461
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 583
Joined: 02 Dec 2008, 17:49
Location: Domnesti Arges

Re: Varful Moldoveanu

Post by offroad m461 »

ydaniel wrote:Eu nu am ajuns inca acolo sus;ma tenteaza ideea inca de cand imi zicea Paul.ramane sa vad ce pot sa fac si daca pot sa lipsesc de la antrenament...


Poate reusesti cumva sa vi cu Paul, ar fi pacat sa pierzi o plimbare de duminica. Sper sa rezolvi cu antrenamentul si sa ne onorezi cu prezenta :D
User avatar
deluca
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 536
Joined: 10 Jan 2008, 16:26
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by deluca »

de la domnesti m-as alatura si eu trupei.
User avatar
offroad m461
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 583
Joined: 02 Dec 2008, 17:49
Location: Domnesti Arges

Re: Varful Moldoveanu

Post by offroad m461 »

deluca wrote:de la domnesti m-as alatura si eu trupei.

Te asteptam, ai numarul meu mai sus, Paul cred ca pe la 8 este in Domnesti 8)

Numai timpul sa fie bun %%- good luck
User avatar
paul
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4189
Joined: 31 May 2010, 20:43
Location: OTOPENI

Re: Varful Moldoveanu

Post by paul »

O.k.,Inamicu e pregatit,ma straduiesc sa ajung in jur de 8,30. Am mai vorbit cu cineva interesat sa vina cu masina proprie,din Buc.,cu un VW Iltis...maine imi va confirma daca vine. %%- good luck

Traseul e interesant,atat portiunea cu masina,cat si cea pedestra...daca e ceata la peste 2000m alt.,nu prea e nimic de vazut...asa ca vom continua cu masinile....pe vf.Moldoveanu am mai ajuns de cateva ori,venind din Nord pe creasta principala,insa acum va fi o abordare din Sud....si apropo,de la Balea pana pe Moldoveanu,sunt in jur de 10 ore de mers,pe timp bun de vara...o zi jumate ar fi iarna pe zapada mare. :)
UBI BENE IBI PATRIA
mrs78
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 991
Joined: 25 Jul 2011, 00:04
Location: bucuresti

Re: Varful Moldoveanu

Post by mrs78 »

daca ar fi fost Marcel in toate mintile lui si nu era duminica asta iesirea poate veneam si eu.asa cu alta ocazie as veni si eu sa cunosc lumea ::)
ktalynior
Nou venit
Nou venit
Posts: 5
Joined: 06 Nov 2012, 21:56
Location: Domnesti, Arges
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by ktalynior »

O sa fie foarte frumos. Daca timpul o sa tina cu noi o sa urcam si pe moldoveanu daca nu o sa fie o iesire de toata frumusetea cu masinile.

Sunt unul din cei care o sa mearga dar nu cu masina proprie, cu aro-ul lui offroad m461.
Daca timpul o sa tina cu noi o sa urcam pe Vf. Moldoveanu daca nu avem in plan vreo 2 trasee. Deci o sa fie o iesire de mai mare frumusete. Cine doreste este bine venit.
Natura nu a fost facuta pentru a fi schimbata!
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by ydaniel »

Din pacate nu pot veni caci nu am putut sa-mi iau liber de la antrenament asa ca va urez drumuri cu soare si astept poze!!! \:D/
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4674
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Varful Moldoveanu

Post by ydaniel »

Astept cu mare nerabdare pozele %%- good luck la noapte sau maine cand le veti pune >:/

Post Reply