Pompa frana IMS...

Suspensii, frane, directie, roti. Tipuri, modificari, reparatii.

Moderators: mariusjaz, socratee

User avatar
fulgeras
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 402
Joined: 18 Oct 2010, 22:09
Location: Sebes-Alba

Re: Pompa frana IMS...

Post by fulgeras »

Apai decat sa ma chinui cu servo asta si pompa asta,mai bine fac rost de un servo care merge pompa romaneasca de frana si gata...ca pompe de frana romanesti mai tot am pe aicea, sunt cateva pe stoc
ARO 243(GHIVOLU)

User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: Pompa frana IMS...

Post by Soryn »

Servofrana cum se prezinta in interior? Pare ruginita/praf mizerie?.
Am separat 2 pompe de frana,una ate si una bendix, de servofrânele lor, in interior parea nou tot . Servofrana romaneasca nu e foarte stralucita,probabil ca de acolo sa tras ruginirea cilindrului.
User avatar
fulgeras
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 402
Joined: 18 Oct 2010, 22:09
Location: Sebes-Alba

Re: Pompa frana IMS...

Post by fulgeras »

SorinTVY wrote:Servofrana cum se prezinta in interior? Pare ruginita/praf mizerie?.
Am separat 2 pompe de frana,una ate si una bendix, de servofrânele lor, in interior parea nou tot . Servofrana romaneasca nu e foarte stralucita,probabil ca de acolo sa tras ruginirea cilindrului.

Am fost acuma in garaj la Ims sa ma uit daca ii ruginit servo pe interior...nu este absolut nimic,este curat...dat treaba este ca servo si pompa le-am laut de pe un Aro 244 care a fost rasturnat si l-a cumparat cineva doar pentru motor, ca avea motor Andoria cu turbo...si puntea spate a luat-o altcineva si cand a desfacut conductele a curs lichidul si a stat asa vreo 2 ani pana sa iau eu pompa si servo de pe el...si de aicea cred ca a ruginit ca a stat fara lichid in ea...
ARO 243(GHIVOLU)

Post Reply