bugaro

Suspensii, frane, directie, roti. Tipuri, modificari, reparatii.

Moderators: mariusjaz, socratee

User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: bugaro

Post by tarzy »

nu e rau ptr inceput, chiar deloc,

detalii despre lampile de semnal - pozitie adaptate in grila masca fata se poate?

Reamintesc tuturor ce avem precizat in Regulament si sper eu ca in mintea tuturor inoculata inainte de a ajunge la 7 ani: - Sa nu aduca jigniri membrilor forumului (sub NICI O FORMA). Atacul la persoana nu este permis!

ai ceva de spus? spune doar daca esti capabil sa o faci in mod civilizat
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

stie george tot, nu vreau sa mai spun nimic fiindca se vede clar ca ii ti partea lui george in toate, daca tu crezi ca e corect sa vorbeasca asa fara sa fi vazut macar mai multe poze , ma abtin ! nu vreau sa se mai simta nimeni jicnit...dar pana la urma fac ce vreau, in limita regulamentului ;) !

ms, pt incurajare !!
User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

becurile de pozitie sunt adaptate in farul de faza lunga(interior), iar semnalizarile se vad sunt 2 pe o parte si 2 pe cealalta , sunt de golf 3, sunt clare cu tenta fumurie ! si vreau sa mentionez masina am facuto pt mine si trebuie sa fie si utila , astfel am avut nevoie de portbagaj, parbrizul nu pot sa il schimb asa cum vreau pt ca am probleme cu RAR si am specificat asta de la bun inceput , precum si altele! il folosesc la tractari auto, precum si alte activitati! :)
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: bugaro

Post by George »

NORTE wrote:v.i.p.-ule multam , inca o data ne dovedesti cate ai facut tu , si cat de prost le facem noi restu sau poate doar eu! daca le cunosti pe toate dintr-o poza chiar imi esti simpatic si ma intreb ce ai zice daca ai vedea masina ! :-*
sau poate doar tu...
ce as zice daca as vedea masina? nu mai putine decat am zis mai sus. cu siguranta as gasi si alte defecte, pentru ca din pacate pentru tine, nu-s din aia care zic "las-o asa, ca e aro". asa sunt eu, mai pretentios, domnule "membru".
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: bugaro

Post by Werner »

Mai, oameni buni, nu va mai certati, ca si asa suntem putini! ;D Sa fiu sincer, îmi place, este cea mai apropiata "copie" de Bugaro, care am vazut-o. E clar, diferente sunt. Cele mai mari diferente sunt si cele mai scumpe. "Body-lift-ul" ala, cum îi zice pe româneste ;D si jantele Mangels 10x15 cromate, cu "talpile" respective, cred ca sparg bugetul orcaruia dintre noi. Ma gândesc, numai rotile costa cam 500€ bucata. Asta la preturi de ebay. În fond si la urma urmei, masina este refacuta din punct de vedere tehnic si estetic, arata bine, arata îngrijita si (parerea mea) asta este ce conteaza.
User avatar
axxel4you
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1385
Joined: 07 Oct 2007, 11:01
Location: Bucuresti,sector 5
Contact:

Re: bugaro

Post by axxel4you »

Arata promitator , oricum tu ai precizat ca vrei sa-l faci cum iti doresti ,jentile nu le-ai luat de la mironutz ca parca el avea asa ceva . Spor la treaba in continuare.
User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

pe viitor , sper sa pun si jentile care le merita ! ;) sa vedem ce face base , mai taie din salari sau..o lasa moale :D
User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: bugaro

Post by tarzy »

NORTE wrote: ...iar semnalizarile se vad sunt 2 pe o parte si 2 pe cealalta , sunt de golf 3, sunt clare cu tenta fumurie ! ...
poti detalia, eventual ceva poze mai in prim plan

de ce ai pus cate 2 pe fiecare parte? doar ptr "estetic"?
nu merg puse si pozitiile tot acolo?
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)
User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

tarzy wrote:
NORTE wrote: ...iar semnalizarile se vad sunt 2 pe o parte si 2 pe cealalta , sunt de golf 3, sunt clare cu tenta fumurie ! ...
poti detalia, eventual ceva poze mai in prim plan

de ce ai pus cate 2 pe fiecare parte? doar ptr "estetic"?
nu merg puse si pozitiile tot acolo?


am pus 2 pt ca trebuie sa aibe 10 wati pe o parte 10 pe cealalta , si sa fie si mai vizibile, echivalentul celei originale, probabil merg si pozitiile ! ;)
User avatar
razvy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2492
Joined: 07 Feb 2008, 20:49
Location: beius bihor
Contact:

Re: bugaro

Post by razvy »

intradevar e frumoasa jucaria ,dar a ajuns la Oradea la colegul Morsanu
jentile originale sunt pe 15 si 16 (16 nu stiu sigur daca sau pus in serie pe aro 324 dar am vazut cu genti pe 16 posibil sa nu fie din fabrica ...)
User avatar
razvy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2492
Joined: 07 Feb 2008, 20:49
Location: beius bihor
Contact:

Re: bugaro

Post by razvy »

inainte ar fi bine sa citesti aici http://www.aro4x4.net/smf/viewtopic.php?f=19&t=87 apoi sa scrii aici un topic despre tine http://www.aro4x4.net/smf/viewforum.php?f=4 si apoi vei primi raspunsuri la tot
User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

mircat wrote:frumoasa jucara si...spor la treaba!

apropo:ce dimensiuni au jantele originale de pe 324?si care sunt anvelopele cele mai mari care intra pe aceste jante?


cele mai mari, sunt de 235 !
User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

razvy wrote:intradevar e frumoasa jucaria ,dar a ajuns la Oradea la colegul Morsanu
jentile originale sunt pe 15 si 16 (16 nu stiu sigur daca sau pus in serie pe aro 324 dar am vazut cu genti pe 16 posibil sa nu fie din fabrica ...)

Colegul tau , nu mi-a mai trimis radierea, adica nici nu a inmatriculato , desi am vb. si am stabilit altfel , urmeaza sa il dau in judecata, sa vad cat de multumit va fi ! Un mare nesimtit...
User avatar
razvy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2492
Joined: 07 Feb 2008, 20:49
Location: beius bihor
Contact:

Re: bugaro

Post by razvy »

coleg cu mine nu este ,de fapt este coleg dar de forum


am vazut si roti de 35 12,5 /15 pe roti spitate de aro http://www.aro4x4.net/smf/download/file ... 0x600].jpg
User avatar
NORTE
Membru
Membru
Posts: 123
Joined: 29 Aug 2009, 14:08
Location: ORAVITA cs.
Contact:

Re: bugaro

Post by NORTE »

razvy wrote:am vazut si roti de 35 12,5 /15 pe roti spitate de aro

Clar ca sunt, dar trebuie modificat sa intre, si sa vireze bine ! cele mai mari de 235, posibil sa atinga in teava de esapament sau in ornamentele de pe aripi, depinde, cum e si starea generala a masini, etc.

Post Reply