Caseta directie aro+cilindru hidraulic...

Suspensii, frane, directie, roti. Tipuri, modificari, reparatii.

Moderators: mariusjaz, socratee

Post Reply
User avatar
fulgeras
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 402
Joined: 18 Oct 2010, 22:09
Location: Sebes-Alba

Caseta directie aro+cilindru hidraulic...

Post by fulgeras »

Va salut!

Desi am vazut ca mai nou acuma se practica cilindru de directie hidraulic, comandat de caseta servo de directie,practic nu iti mai trebuie danfos...Ei eu vroiam sa imi pun danfos pe M-ul meu si cilindru de directie, dar daca tot mi-am facut suporti al casea servo de directie,as opta si eu pentru un asemenea sistem...dar problema este ca pe langa cele 2 gauri care sunt intra si iesire cu ulei, mai trebuie date in 2 gauri, ca se comande caseta servo cilindru de directie...dar gaurile astea nu prea merg date oriunde...si aicea am eu o problema pentru ca nu prea am inteles eu sistemul asa bine...poate sunt colegi printre noi care stiu de o asemenea modificare...ce ii drept sincer nici caseta servo de aro nu o stiu prea bine, deci va trebui sa o desfac, ca sa imi dau seama, cred ca pot sa imi dau seama atuncea, unde vine si cum date gaurile astea....poate mai intereseaza pe cineva acest subiect de modificare...
ARO 243(GHIVOLU)

User avatar
wolfman
Membru
Membru
Posts: 196
Joined: 24 Mar 2011, 00:32
Location: Bucuresti

Re: Caseta directie aro+cilindru hidraulic...

Post by wolfman »

Mai bine cauti o caseta de directie de Patrol. Este mult mai fiabila si gasesti pentru ea kit-uri de reparatie. In plus gasesti pe net informatii despre gaurile cu pricina (diametru, filet, locul unde trebuiesc date). Dar pana la urma de ce ai nevoie de asa ceva? In situatii extreme vor ceda capetele de bara, bara de conexiune sau alte elemente ale puntii fata.
Post Reply