SOLEX 5000

De la bicicleta pana la locomotiva. Orice lucrare mai serioasa, despre orice acaret iesit din tipare o puteti prezenta aici.

Moderators: Werner, mariusjaz, socratee

ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar

Re: SOLEX 5000

Post by ardeleanu » 11 Oct 2018, 12:15

Acum cateva zile, uitandu-ma pe site-ul ANTS (Agentia Nationala de Titluri Securizate), vad ca dosarul a avansat si ultima problema care bloca eliberarea certificatului de inmatriculare era...plata. Cum legea spune ca inmatricularea vehiculelor de acest gen este gratuita, m-am asezat ardeleneste pe scaun si am inceput sa cuget cum sa fac sa platesc...gratisul. Tot uitandu-ma pe site, am dat la un moment dat de un buton "Platiti". Bun, dar cum sa platesti nimic? Mi-am adus aminte, de la scoala elementara, ca nimic se poate nota cu zero. Asa ca am pus zero si...am platit, ca incercarea moarte nu are...
Surpriza, astazi a fost livrat la domiciliu certificatul de inmatriculare. \:D/
Nu stiu cine a putut face un program atat de idiot, se pare ca prostia este nelimitata. b-(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar

Re: SOLEX 5000

Post by ardeleanu » 12 Oct 2018, 21:09

Doamna a ales formatul placii de inmatriculare si al literelor/cifrelor (decizie grea, ce stim noi... ;)) ), asa ca am facut comanda si sper sa iesim cu "jucaria" pe strada inainte de... prima ninsoare. :-j
Ramane de cumparat casca, acolo sa vezi durere de cap... b-(
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply