GOGU

De la bicicleta pana la locomotiva. Orice lucrare mai serioasa, despre orice acaret iesit din tipare o puteti prezenta aici.

Moderators: Werner, mariusjaz, socratee

Post Reply
CatalinAro
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 665
Joined: 24 Feb 2010, 22:08
Location: Colentina ( Sector 2 ) , Bucuresti /RO
Contact:

Re: GOGU

Post by CatalinAro »

Salut eugen. Te rog frumos, treci si tu pe la sectiunea " Prezentare forumisti " , pentru a stii si noi cu ce inginer stam de vorba. %%- good luck Multumesc.



Cu Respect
Catalin(Aro).
Untill the sun comes up , the music won't stop. Your lovely smile.

Aro 243 , L25.

User avatar
amb13
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1553
Joined: 02 Mar 2008, 20:15
Location: petrila-hunedoara

Re: GOGU

Post by amb13 »

Nu stiu daca ati citi,se pare ca Gogu se va vinde: http://forum.club4x4.ro/showthread.php? ... post653795
User avatar
cristi36111
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 492
Joined: 30 Dec 2009, 18:10
Location: Iasi
Contact:

Re: GOGU

Post by cristi36111 »

amb13 wrote:Nu stiu daca ati citi,se pare ca Gogu se va vinde: http://forum.club4x4.ro/showthread.php? ... post653795
Am citit si am ramas cu o tristete in inima ,asta e !
Unde nu-i drum, acolo e ARO si reciproca este valabila.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GOGU

Post by George »

pacat! lasa, ca ema vrea sa cumpere un defender. o sa-i para lui rau dupa ARO...
ARO CLUB ROMANIA

dodorelbebelinu
Membru
Membru
Posts: 134
Joined: 07 Jul 2012, 22:56
Location: Timis, Mosnita (4km de TM)
Contact:

Re: GOGU

Post by dodorelbebelinu »

nu as da ARO pe Defender punctul forte la defender este caroseria din alumiiu si atat si in al doilea rand sumtem romani din ce motiv sa circul cu o englezeaza sumt mai frumoase romancele ;))
User avatar
fulgeras
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 402
Joined: 18 Oct 2010, 22:09
Location: Sebes-Alba

Re: GOGU

Post by fulgeras »

Fratilor terminati cu comparati din astea ca ii mai bun Aro ca Defenderul....NEVER EVER...Si mie imi place aro enorm de mult si il iubesc, dar nu poti compara 2 masini total diferite...Este alta suspensie,caroseria,sasiu,alte conceptii,cu mult peste saracutul Aro care nu la mai dezvoltat,imbunatatit nimeni...s-a pus pe butuci fabrica si gata...Nu ma luati in nume de rau,dar asa este...
ARO 243(GHIVOLU)
niku111
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1277
Joined: 07 Mar 2011, 20:33
Location: Craiova

Re: GOGU

Post by niku111 »

Intradevar comparatiile sunt putin fortate,dar cu o investitie nu prea mare poate deveni egal in performante sau il poate depasi [vezi ARO motorizat toyota,ford ,peugeot,L25].
niku111
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1277
Joined: 07 Mar 2011, 20:33
Location: Craiova

Re: GOGU

Post by niku111 »

Am uitat ANDORIA.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GOGU

Post by George »

fulgeras wrote:...Este alta suspensie,caroseria,sasiu,alte conceptii,
doar in expresia de mai sus, ai dreptate. in rest, mai citeste.
ca sa spui ca defender este conceptie superioara aro-ului, cred ca ori esti rau intentionat, ori n-ai habar de evolutia automobilelor.
balamale din alea la usi, ca la buda din fundul curtii nu se mai poarta din anii '60.
sudura la vedere, iarasi a disparut demult.
punti rigide...nu-s mai noi ca puntea independenta. doar mai rezistente.
aerisirea aia pe trapa de sub parbriz, iarasi nu se mai poarta demult. Aro a avut asa ceva la 243 din prima generatie, sus, pe pavilion, si la celelalte mai avea 2 capace pe aripile fata. plus ca in atiatia zeci de ani de "evolutie" defender, n-au reusit niciodata sa le etanseze, sa nu mai intre apa.
pozitia la volan este una dintre cele mai proaste, "ever" (ca sa te citez). sa stai cu fundul pe alta directie decat picioarele, cred ca nu e deloc comod. nici "tata" nu face asa ceva. si aici ma refer la indienii de la tata.
defenderul este superior aroului in: motorizari, dotari "euroencap" si marketing. in rest...e mult in urma. poate doar la calitatea asamblarii sa fie usor superior lui aro.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
fulgeras
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 402
Joined: 18 Oct 2010, 22:09
Location: Sebes-Alba

Re: GOGU

Post by fulgeras »

Am mers cu Defender pe ploaie dar nu am reusit sa ma ud la picioare...cat despre pozitia la volan,mie unul imi place,stai comod,una peste alta nu se poate compara niciodata...si cu asta basta...degeaba scriem aicea, uni sunt cu pareri diferite alti cu atle pareri...deci putem discutia asta sa o ducem pana la infinit si tot nu ajungem nicaieri...m-as bucura sa imbunatatim aroul, eu cel putina acuma ma chinui sa pun alta pompa de injectie pe tdx-ul meu cu alt turbo cu variabila,alte injectoare...om vedea ce va iesi...tocmai vreau sa arat ca nu este mai prejos, cum a facut si rudy,dar el s-a dat prea repede batut...
ARO 243(GHIVOLU)

Post Reply