ARO 35 TA

De la bicicleta pana la locomotiva. Orice lucrare mai serioasa, despre orice acaret iesit din tipare o puteti prezenta aici.

Moderators: Werner, mariusjaz, socratee

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

Multumim, asemenea! (scuze de intarziere)
Am inceput cu slefuirea, aplicarea unui filler si apoi a unui gaz de vopsea, "de control". Momentan, doar corpul de caroserie si cateva bandouri, au beneficiat de tratament.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
myronutu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2351
Joined: 03 Feb 2008, 13:36
Location: cluj

Re: ARO 35 TA

Post by myronutu »

Ce culoare o sa fie
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

Tot galbena. Ramane originala.
Intre timp, prima slefuire a capotei.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

Am mai redus ritmul, din motive independente de vointa noastra. Ca de obicei, se mai baga cineva pe fir.
Azi am slefuit o usa, si am indreptat-o pe a doua, care a fost data peste cap.
La capota trebuie sa ii dam mastic, in loc de bucatile de cheder originale...dar ne-am oprit din lipsa de material (am avut senzatia ca am comandat, dar n-a fost asa)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

Printre picaturi, mai facem cate ceva.
Ne-am oprit cu pregatirea in aripi, pentru ca cineva de pe aici a dat sfaturi ca nu sunt ok, si ofera el aripi noi, ca nu sunt bune cele reparate. Ok, am stat aproape o luna dupa aripile alea noi, sablate si grunduite, ca sa primim ceva de genul...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ARO CLUB ROMANIA
GRMihai
Membru
Membru
Posts: 146
Joined: 15 Mar 2015, 19:18

Re: ARO 35 TA

Post by GRMihai »

Tupeu maxim din partea respectivului.Nu trebuia sa-ti pierzi timpul cu asteptatul,trebuia continuat, inceputul era peste asteptari.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

Eu eram hotarat sa continui, ca de aia incepusem, insa clientul dicteaza, asa ca am asteptat, na. Mie mi-e egal, doar constatam cum una se promite, si alta se trimite. ;)
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: ARO 35 TA

Post by ardeleanu »

Aici ai mare dreptate, treaba cu promisul si trimisu asa este, pot sa confirm, testat pe propria piele cu Forester-ul, atata tot ca celui care pune banu jos nu-i este chiar egal... Este usor sa te joci pe banii altora si sa mai si dai lectii pe urma.
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by Werner »

Nu era vorba de aripi noi, doar de alte aripi, nesudate.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

ardeleanu wrote: 07 Jun 2019, 12:50 Aici ai mare dreptate, treaba cu promisul si trimisu asa este, pot sa confirm, testat pe propria piele cu Forester-ul, atata tot ca celui care pune banu jos nu-i este chiar egal... Este usor sa te joci pe banii altora si sa mai si dai lectii pe urma.
Multumesc pentru confirmare! Daca mai confirmi si aia cu "comandat aro, astept vw", m-am linistit.
Legat de lectii, doar raspund unora care dau ei lectii pe la spate, ca sa zic asa.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: ARO 35 TA

Post by ardeleanu »

Cu placere.
Confirm "Platit si asteptat patru ani un ARO performant, primit, pe platforma, ARO de plimbat cu platforma". E drept ca platforma era tractata de un VW (vezi poze topic), probabil la asta te referi...

Spor la munca. %%- good luck
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ARO 35 TA

Post by George »

Multumesc la fel! :)>-
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply