tablou sigurante

Alternatoare, demaroare, acumulatori, instalatie electrica, lumini. Si orice merge pe curent. Reparatii, modificari, probleme tehnice.

Moderators: mariusjaz, socratee

Post Reply
kolumban
Nou venit
Nou venit
Posts: 9
Joined: 23 Sep 2009, 10:27

tablou sigurante

Post by kolumban »

Ma poate ajuta cineva cu schema unui tablou de sigurante pt. un aro 10.4 fabric 1998 (vezi poza). M-ar interesa valoarea corecta a sigurantelor cit si daca se poate la ce sunt folosite; o scanare din cartea tehnica sau daca nu, o poza dupa capacul tabloului (la mine lipseste) mi-ar fi de mare folos
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

mosu
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 319
Joined: 27 Feb 2007, 05:41
Location: Bucuresti
Contact:

Re: tablou sigurante

Post by mosu »

nici eu nu am capac,dar asa ar trebui sa arate...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
kolumban
Nou venit
Nou venit
Posts: 9
Joined: 23 Sep 2009, 10:27

Re: tablou sigurante

Post by kolumban »

multzam
mosu
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 319
Joined: 27 Feb 2007, 05:41
Location: Bucuresti
Contact:

Re: tablou sigurante

Post by mosu »

Poza este pentru motorizare diesel dar din ce am vazut pe acolo e la fel.Verifica mai intai corespondenta lor,scoate cate o siguranta si vezi daca corespund

User avatar
uivil10
Incepator
Incepator
Posts: 13
Joined: 05 Sep 2012, 18:18
Location: Arges

Re: tablou sigurante

Post by uivil10 »

Va rog frumos cine poate sa ma ajute cu o schema electrica la tabloul de sigurante pentru aro 320 D, din anul 1997 si fiecare siguranta cu rolul sau.
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: tablou sigurante

Post by ydaniel »

ce panou de sigurante ai?ce motor ai?
User avatar
uivil10
Incepator
Incepator
Posts: 13
Joined: 05 Sep 2012, 18:18
Location: Arges

Re: tablou sigurante

Post by uivil10 »

Panoul de sigurante este prevazut cu 12 sigurante pentru o tensiune de 12 V (cele 2 baterii sunt legate in paralel) pe un motor de Brasov tip D 127.n
P.S. Trebuie sa schimb urgent tabloul de sigurante deoarece imi sar sigurnatele din locas, doresc sa trec pe un sistem nou de tablou cu sigurante.
User avatar
uivil10
Incepator
Incepator
Posts: 13
Joined: 05 Sep 2012, 18:18
Location: Arges

Re: tablou sigurante

Post by uivil10 »

Revin cu poze la tabloul de sigurante pentru motorul de BV.

Va rog frumos cine poate sa ma ajute cu o schema electrica la tabloul de sigurante pentru aro 320 D, din anul 1997 si fiecare siguranta cu rolul sau, de sus in jos.

P.S. Sunt poze de la masina mea si a unui coleg cu tablou tip nou.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
uivil10
Incepator
Incepator
Posts: 13
Joined: 05 Sep 2012, 18:18
Location: Arges

Re: tablou sigurante

Post by uivil10 »

Iata intr-un final si sper de folos pentru cei care doresc sa schimbe tabloul de sigurante de la ARO 320 D, schema electrica pentru realizarea acestuia.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
uivil10
Incepator
Incepator
Posts: 13
Joined: 05 Sep 2012, 18:18
Location: Arges

Re: tablou sigurante

Post by uivil10 »

Astazi am intrat in posesia tabloului de sigurante realizat dupa schema de mai sus si fotografiile pe care le-am atasat, cu ajutorul unor oameni formidabili.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
uivil10
Incepator
Incepator
Posts: 13
Joined: 05 Sep 2012, 18:18
Location: Arges

Re: tablou sigurante

Post by uivil10 »

Vedere din fata a tabloului de sigurante cu leduri.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
zaxnez
Membru
Membru
Posts: 190
Joined: 10 Nov 2016, 20:36
Location: Bucuresti

Re: tablou sigurante

Post by zaxnez »

Buna seara. Cine ma poate ajuta si pe mine cu schema electrica pentru un aro 10 motor daewoo, mentionez ca panoul care trebuia sa contina sigurante, relee este demontat complet, nu numai de pe masina dar este si facut bucatele.
Merci.
Teoria ca teoria dar practica e adevarata provocare
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3367
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: tablou sigurante

Post by Soryn »

Doream de mult să cumpăr un tablou semimodular . După enspe ani ,l-am cumpărat .Calitate preț ok ,80 de lei +transport .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
adi
Nou venit
Nou venit
Posts: 9
Joined: 19 Jan 2017, 15:56
Location: panciu
Contact:

Re: tablou sigurante

Post by adi »

Salutare,am o rugăminte. Cine poate sa pună o foto cu tabloul de sigurante,la un Aro 10,din '85,sau o descriere cum vin firele legate in el.
niku111
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1277
Joined: 07 Mar 2011, 20:33
Location: Craiova

Re: tablou sigurante

Post by niku111 »

De la care firma de piese auto pot comanda si eu tabloul de sigurante MTA ?

Post Reply