CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Rally raid,tot teren,offroad adventure.Variatiuni pe aceeasi tema

Moderator: costy84

User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

missy wrote: pt Kato
pt ca mi-ai aratat "dintisorii" sa stii ca sunt tare al dracului si urata. Si daca totusi vrei..... ramonamaris@yahoo.com


asa e ! :-* :-* :-*
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6

User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

mleo wrote:
missy wrote: pt Kato
pt ca mi-ai aratat "dintisorii" sa stii ca sunt tare al dracului si urata. Si daca totusi vrei..... ramonamaris@yahoo.com


asa e ! :-* :-* :-*
hi !! ;D @};-
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Speed Racing Timisoara vă propune şi vă invită :

Premergător evenimentului sportiv, lansam si cea de-a doua invitatie :

SALONUL CARPATICA se va desfăşura în perioada 20 – 22 noiembrie, (22 noiembrie fiind ziua pressei şi a celei de-a doua ediţii a competiţiei Carpatica Rally Raid 2007. Atât salonul auto/moto, cât şi Prologul şi Startul competiţiei se vor desfăşura în Parcarea Iulius Mall(intrarea dinspre BCR).
Timp de trei zile, SALONUL CARPATICA va deveni un punct de referinţă pentru lumea auto şi moto SUV şi off road, pentru pasionaţii sportului cu motor, mediind astfel, informaţii între clienţi şi dealer, între sportivi licenţiaţi şi amatori, facilitând astfel, legături profesionale, sportive şi interculturale.
Fiind cea mai mare competiţie de acest gen în judeţul Timiş şi unul dintre cele mai importante evenimente sportive auto –moto, considerat un eveniment cu impact social AGENŢIA NAŢIONALĂ ANTIDROG ( ANA), reprezentată de CENTRUL DE PREVENIRE, EVALUARE ŞI CONSILIERE TIMIŞ se va implica în organizarea acetui eveniment. Din pespectiva politicii promovate de către ANA se doreşte responsabilizarea conducătorilor auto, conştientizarea lor şi a publicului larg cu privire la riscurile asociate consumului de alcool şi droguri. Pentru ca acţiunile ANA să aibă un impact cât mai mare în comunitate asociem adesea evenimente mai puţin convenţionale punând accentul pe creativitatea şi valorizarea abilităţilor personale. În acest mod mesajul nostru cu caracter preventiv se bucură de o mai mare receptivitate atât în rândul celor direct implicaţi în eveniment cât şi în rândul publicului.
Salonul Carpatica se prezintă ca o nouă carte de vizită atât pentru sportul cu motor cât şi pentru oraşul Timişoara. Locaţia centrală oferită de colaborarea Clubului SPEED RACING cu IULIUS MALL Timişoara, transformată de organizatori pentru cele trei zile în una din cele mai spectaculoase din zonă, este, fără îndoială, o motivaţie puternică atât pentru vizitatori şi amatori de senzaţii, cât şi pentru firmele expozante.
Expozanţii invitaţi la eveniment :

1. Autovehicule SUV/OFF ROAD
2. Vehicule utilitare uÅŸoare
3. Echipamente pentru Autovehicule SUV/ OFF ROADÅŸi pentru vehicule utilitare uÅŸoare
4. Motociclete, Atv-uri ÅŸi Quad-uri
5. Echipamente ÅŸi accesorii pentru motociclete, Atv-uri ÅŸi Quad-uri ÅŸi utilaje pentru acestea
6. Tuning auto ÅŸi moto,echipamente sportive
7. Servicii: organisme de credit, asigurări, informatică şi logistică
8. Presă
9. Organisme oficiale


Vă aşteptăm cu participarea, idei , propuneri şi sugestii.

O zi plină de împliniri!
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
myke
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1336
Joined: 23 Mar 2007, 09:01
Location: Petrosani
Contact:

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by myke »

Breeeeeeeeeeee lasati dintisorii...
O "punem" de o intilnire?
Am vazut asera pe realitatea tv ceva reportaj despre ceva offroad.In el era un 244 de toata frumusetea cu care au urcat la nus ce cabana prin ceva vaduri si ceva noroaie.....cam soft.Daca o punem de o expozitie la care sa fie prezenta si media sigurat ne vom vedea la "stirile de la ora 5".Mai cresc preturile la aro .....aviz lui Keo :-j :-j
Image

georgenis
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 797
Joined: 28 Mar 2007, 14:04
Contact:

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by georgenis »

Pai care ca a ramas ala impotmolit. Dar nu avea nici cauciucuri. (Bridgestone M/T rules...)
User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

daca organizatoare ma "recompenseaza" corespunzator, poate trimit acolo si eu vreo 2 buc. pe care le reconditionez acum (un 240 si un 244), modele vechi, si poate daca e cald, chiar si un stra-stra-strabunic : un Willys.
Iarasi interesant ar fi sa ne spuna Ramona cum va fi superspeciala. Daca e ca anul trecut, va invit sa va si inscrieti (vedem cu org. sa fie fara taxa, poate...) sa si parcurgeti bucata. A fost o bucla , pe un teren viran din spatele mallului, pe care era un morman urias de pamint (rezultat din vechile sapaturi si depozitat acolo), traseu accesibil oricarei masini, totul filmat din aer si transmis direct pe un ecran urias...foarte fain...ar fi interesant sa vedem timpii.....sigur va priunde microbul pe vreunul din voi......si sa vedeti dupa aia cum prinde viata proiectul:"divizia ARO".
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Pai cum sa va zic eu?

Superspeciala asa am gandit-o ca si anul trecut. Avem insa un semn de intrebare.adica: Mall-ul vrea sa se extinda. Planurile lor sunt gata de start la 1 noiembrie. Aici e mica - marea problema. Nu stiue nimeni inca(nici macar patranol) care este evolutia exacta a acestuia. Cel mai rau e sa nu ne putem da la Mall, dar am gasit deja un spatiu nu foarte departe, si tot in oras. Imi pare rau dar asta nu depinde de mine. Incercam sa ne pregtim cat mai bine. Daca nu se incepe extinderea atunci superspeciala se va tine in aceeasi locatie ca si anul trecut, in aceleasi conditii de mediatizare(si poate chiar mai bune).

Sper sa nu fiti foarte descurajati de aceasta mica problema, timpul va decide asupra ei. Concluzia este ca oricum vom face o superspeciala. 

cat priveste recompensarea mleo, las' c-o vezi tu compensare ;), dar fi istet si nu mai spune la nimeni.... :-j
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

mleo wrote:
kato wrote:
missy wrote: Oh, Da , sunt din Timisoara sunt medic si-mi place tot ce e mare  ;) (cai, caini, masini, barbati etc...)

]
si eu tot din TM. caini mari am ,masini marisoare este ,eu nu sunt asa mare !!! ;D poate ne cunoastem !
Bai prietene, eu am cei mai mari caini (3 nu 1), masini din cele mai mari (tot vreo cateva- chiar si basculante), motociclete numai de la 1200 in sus, si ma chinui sa "ma bag" de vreo 2 campionate.....vii tu acuma si fuga - fuga , te bagi in fata... .....treci la antrenament mai intai, sau pune mana si ajuta fata cu ceva la organizare, si sa vedem daca te iertam pentru indrazneala. :-* :-*

gelosuleeee !!!! ;D

sa fi sanatos si sa ai parte de toate care le ai !!!

stai linistit ca nu ma bag peste nimeni ;D
User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

da de gluma stii, sper.... :D :D
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

mleo wrote: da de gluma stii, sper.... :D :D
te-am avut la faza asta ;D :>-
User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

pai vin la TM, ii dau intilnire lui Missy, si te 'lovesc" si eu (ca venim noi de la BV si va furam fetele) :-j :-j
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6
User avatar
kato
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 317
Joined: 08 Aug 2007, 15:51
Location: timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by kato »

mleo wrote: pai vin la TM, ii dau intilnire lui Missy, si te 'lovesc" si eu (ca venim noi de la BV si va furam fetele) :-j :-j
mai bine ne intalim la o bere ;D dupa care mai vedem noi !!
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

Si eu?

Pe unde o sa fiu in cazul asta?

Tot amenintati pe aici ca veniti, ca ma "atacati" etc...

Concluzia e ca voi  va intalniti la o bere si dicutati despre Missy si nu numai. Mie nu-mi place berea dar raspund la provocari.... :-j
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...
User avatar
mleo
Membru
Membru
Posts: 182
Joined: 12 Feb 2007, 22:16
Location: Brasov

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by mleo »

missy wrote: Si eu?

Pe unde o sa fiu in cazul asta?

:-j

Pai tu o sa fii CU MINE !!!!!!
ARO SUPER RALLY, Aro 240, Aro 244 (0001), Aro 10.6
Willys MB38 (1948), Mazda B2500,BMW R1200GS ADV,suzuki King Quad 750, A6
User avatar
missy
Incepator
Incepator
Posts: 26
Joined: 09 Sep 2007, 19:21
Location: Timisoara

Re: CARPATICA RALLY RAID ( 22 - 25 NOIEMBRIE)

Post by missy »

In cazul asta, promit sa nu ma mai plang niciodata, mleo. Si totusi faptele....

Baieti, cred ca e timpul sa-mi spuneti intr-o forma sau alta , care si cati veniti. Ca sa stiu pt expozitie cate locuri sa rezerv. Pe de alta parte, am hotarat, sper, inspre folosul tuturor, ca o prima proba speciala sa o facem Timisoara - Timisoara ( asta presupune inca o noapte la TM). Am scurtat traseul iar finalul va fi la Satu Mare. Speram sa reusim si o seara festiva, ca sa avem parte si de un pic de distractie. Inca nu va promit nimic, toate la timpul lor, dar ma straduiesc sa ma gandesc la toate.

Incerc doar sa va atrag si pe partea sportiva, poate macar proba speciala din ziua de 23.11 ( Timisoara/Timisoara) v-ar tenta, mai ales ca dorim sa facem o premiere la clasa promo dupa aceasta zi.

Astept sa vad ce va hotarati si vom lua apoi niste decizii impreuna ca sa fie bine pt toata lumea.

O zi buna tuturor.   
Nici un lucru maret nu a fost realizat fara pasiune...

Post Reply