Avm pt Ims

Zimbrul Carpatilor - "cine n-are batrani,sa-si cumpere"

Moderators: Werner, mariusjaz

Post Reply
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: Avm pt Ims

Post by ardeleanu »

Cand o sa te saturi de admirat si o sa le montezi, nu uita, foarte important, se ung doar cu ulei, vaselina nu are ce cauta in acest tip de cuplaje (recomandari AVM Brazilia).

User avatar
BAGADI
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 789
Joined: 07 Jan 2019, 16:22
Location: Suceava

Re: Avm pt Ims

Post by BAGADI »

Synergy wrote: 05 Aug 2021, 10:27 Dupa o foarte lunga asteptare si foarte multe e-mailuri am reusit in sfarsit sa-mi fac damblaua si am primit avm 409 hp ( 5 seturi - toate sunt deja promise) Le-am luat din Brazilia, prin colegul bulgar mentionat mai sus, pe care il si recomand pe aceasta cale. A durat foarte mult , mai bine de 6 luni de la plata integrala, probabil si din cauza pandemiei , dar se poate. Daca merita investitia , nu stiu sa va spun, probabil ca nu. Eu inca nu le-am montat pe masina de frica sa nu le stric 😃. Cred ca o perioada o sa le tin in sufragerie doar sa ma uit la ele 😂
Faine! Sa te bucuri de ele cât mai repede. Am avut un troliu pe care l-am ținut mult timp pe masa din sufragerie :) Mai citeam instructiunile de montaj, il intorceam pe toate partile, il puneam inapoi in cutie si tot asa vreo saptamană până a început balaurul din bucătărie să scuipe flăcări :-@
mihaipora
Nou venit
Nou venit
Posts: 5
Joined: 03 Sep 2019, 19:15

Re: Avm pt Ims

Post by mihaipora »

Am gasit alternativa in Polonia, fara comanda minima :
https://sklep.4x4team.com.pl/sprzegi/ma ... 09hpp.html
https://sklep.4x4team.com.pl/sprzegi/ma ... m409p.html

409hpp - 638 pln ~ 145 euro , garantie 2 an, momentan backordered cu livrare in Noiembrie 2023.
409p - 562 pn ~ 125 euro , garantie 1 an, inca 2 pe stoc cu livrare imediata

Livrarea cu DPD-ul in Romania de pe site mai costa inca ~46 euro si tot iese un pic mai ieftin decat preturile la set de 5 din Bulgaria.

Post Reply