STATIA RADIO

Alternatoare, demaroare, acumulatori, instalatie electrica, lumini. Si orice merge pe curent. Reparatii, modificari, probleme tehnice.

Moderators: mariusjaz, socratee

Post Reply
User avatar
baciudibaciu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3075
Joined: 12 Aug 2007, 22:26
Location: Bucuresti Titan
Contact:

STATIA RADIO

Post by baciudibaciu »

De cateva zile statia nu vrea sa mai munceasca.
Nu se aude nimic .
Careva dintre voi stie undeva un doctor pentru ea ?
multam fain !
baciu
Cu omul nescolarizat ,te certi putin si ai scapat,dar duci o lupta infernala cu PROSTUL care are scoala !


ARO 10-4
Renault Kangoo 15 dci
Mercedes W123 200d

User avatar
offroad m461
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 583
Joined: 02 Dec 2008, 17:49
Location: Domnesti Arges

Re: STATIA RADIO

Post by offroad m461 »

Ar trebui sa existe in fiecare oras doctori si magazine pt statii radio, trebuie sa merg si eu cu ea la oras pentru calibrare
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6972
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: STATIA RADIO

Post by George »

pe centura de est, daca iesi pe theodor pallady si faci stanga, spre pantelimon, in prima parcare pe dreapta stau unii de asta fac, statii cb. mai sunt si unele care stau acolo, daca te plictisesti in timp ce mejteresc aia la statie... ;D
ARO CLUB ROMANIA
mrs78
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 991
Joined: 25 Jul 2011, 00:04
Location: bucuresti

Re: STATIA RADIO

Post by mrs78 »

:)>- pe eminescu mai sant uni care vand si calibreaza si au tot felu de chestii.sa nu fie arsa siguranta de pe fir daca are asa ceva sau daca are mufa ptr bricheta sa nu aiba acolo ceva.asta in cel mai fericit caz.sa nu fie finalu sau cum naiba se numeste

User avatar
gorishor
Administrator
Administrator
Posts: 771
Joined: 25 Aug 2009, 07:45
Location: Bucuresti
Contact:

Re: STATIA RADIO

Post by gorishor »

Domnilor, atentie pe ce dati banii.
O statie de CB nu se "calibreaza". Daca vreun mester de centura vrea sa umble in statie , nu face decat sa strice un circuit care si asa e chinuit si anemic...
Singurul reglaj care se poate face pe centura este lungimea spicului antenei.
incercati sa gasiti un mester care foloseste analizor de antene, nu doar o cutiuta cu un ac jucaus.
Gore
YO3IGR
B 244 ARO

Post Reply