Accesorii la limita legii !!

Suspensii, frane, directie, roti. Tipuri, modificari, reparatii.

Moderators: mariusjaz, socratee

User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accesorii la limita legii !!

Post by tarzy »

Keo wrote: raspunsul pentru diferitele peripetii descrise mai sus,este: cate capete,atatea idei! problema e ca la noi autoritatea publica nu este in folosul cetateanului,ci impotriva lui... nu?!
studiu de caz: decretu' 328/1966,adicatelea ala dupe care majoritatea am luat permisul de conducere,zice asa(citez din memorie): "depasirea la mai putin de 50 de metri de calea ferata,este strict interzisa". v-ati pus vreodata problema de ce in ardeal este linie continua NUMAI inainte de calea ferata,nu si dupa ea,pe sensul de mers? iar incoace,in sud,este si inainte si dupa?! mie mi s-a luat permisul pe treaba asta,aici,in sud...
pai .... facem contestatie ?????!!!!!!!
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Accesorii la limita legii !!

Post by Dan CHIRIAC »

@tarzy
Pai, in cazul asta, nici cu portbagaj pe plafon nu este voie.

@keo
Inteleg ca tu ai depasit dupa calea ferata?
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: Accesorii la limita legii !!

Post by SERGHEI »

Dan CHIRIAC wrote: @tarzy
Pai, in cazul asta, nici cu portbagaj pe plafon nu este voie.

@keo
Inteleg ca tu ai depasit dupa calea ferata?
Ce legatura are portbagajul cu proiectoarele??? !!!!!  Aici este vorba de ,,instalarea altor surse de iluminat"....
User avatar
Dan CHIRIAC
Administrator
Administrator
Posts: 2676
Joined: 20 Feb 2007, 10:10
Location: Bucuresti

Re: Accesorii la limita legii !!

Post by Dan CHIRIAC »

tarzy wrote:
Dan CHIRIAC wrote: Dar care o fi, oare, diferenta intre a le pune pe bara cu capac si a le pune pe plafon, tot cu capac?
iese din gabarit ..... e posibil sa agati niscaiva avioane cu ele
De aia.
ARO 244, an 1997, motor L25
ARO 244, an 2001, motor Toyota 2L-T, zis si "Torpilorul" - furat din Bucuresti, Sector 6, pe 29 Ianuarie 2011

User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Accesorii la limita legii !!

Post by tarzy »

SERGHEI wrote:
Dan CHIRIAC wrote: @tarzy
Pai, in cazul asta, nici cu portbagaj pe plafon nu este voie.

@keo
Inteleg ca tu ai depasit dupa calea ferata?
Ce legatura are portbagajul cu proiectoarele??? !!!!!  Aici este vorba de ,,instalarea altor surse de iluminat"....
care surse ..... alea estompate?


pai daca numa acolo ar fi pba ..... punem conectarea pe papuci ..... si mergi pe drumul public cu ele neconectate
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

Post Reply