De prin UE...

Tot ce va trece prin cap,inclusiv politica

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
Soryn
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3362
Joined: 13 Apr 2008, 18:38
Location: Constanta

Re: De prin UE...

Post by Soryn »

Parizienii, bătaie pe console de joc ;)) , PS4, Sony cred. Amuzamentul este că era un magazin cu politici nemțești. https://www.mediafax.ro/social/o-multim ... o-19302913 din imagini pare ca o adunătură de sălbateci.

User avatar
Constantin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4999
Joined: 24 May 2009, 00:53
Location: paris(nascut si crescut la Ramnicu Valcea)

Re: De prin UE...

Post by Constantin »

Păi yo nu prea am bunghit f'un băștinaș dă Europa ci numai populații înlocuitoare trimise nouă prin grija tulu vevulyi (capitala unei țări furate) .
Oamenii muncitori ie pă furnale nu pă kilipiruri...
capitalismul reprezinta exploatarea omului de catre om
socialismul,comunismul,etc:ESTE exact inversul

Coluche
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4772
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: De prin UE...

Post by ardeleanu »

Soryn wrote: 18 Jun 2020, 17:52 Parizienii, bătaie pe console de joc ;)) , PS4, Sony cred. Amuzamentul este că era un magazin cu politici nemțești. https://www.mediafax.ro/social/o-multim ... o-19302913 din imagini pare ca o adunătură de sălbateci.
Regiunea Paris...unde fac scoala jurnalistii astia?
Traduc cu Google si habar nu au ce scriu...
User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2094
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: De prin UE...

Post by flo »

Erau si vreo doi blonzi si un roscovan.

Vesti neplacute din Germania.
https://www.digi24.ro/stiri/externe/ue/ ... ia-1324979

User avatar
Constantin
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4999
Joined: 24 May 2009, 00:53
Location: paris(nascut si crescut la Ramnicu Valcea)

Re: De prin UE...

Post by Constantin »

... au mutat... Am văzut magrebini(100% arab) blonzi. Roșcați sunt cu duiumul.La muncă nu prea-i vezi. Din punct de vedere biologic este firesc.
capitalismul reprezinta exploatarea omului de catre om
socialismul,comunismul,etc:ESTE exact inversul

Coluche
User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2094
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: De prin UE...

Post by flo »

Constantin wrote: 18 Jun 2020, 21:16 ... au mutat... Am văzut magrebini(100% arab) blonzi. Roșcați sunt cu duiumul.La muncă nu prea-i vezi. Din punct de vedere biologic este firesc.
Daca la munca nu vor, de ce i-au adus frantuzii? Au descoperit ca sunt puturosi numai dupa ce i-au debarcat in Franta? Pana la urma ne induceti ideea ca francezii ar fi imbecili.
User avatar
flo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2094
Joined: 03 Jul 2009, 00:13
Location: Bucuresti

Re: De prin UE...

Post by flo »

Sa vedem ce va fi prin UE si nu numai, caci vanzarile auto scad brusc chiar in sezonul in care acestea cresteau pe parcursul unui an.
https://www.zf.ro/auto/pandemia-va-schi ... e-19130724
https://www.mediafax.ro/externe/dealeri ... s-19049710
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4772
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: De prin UE...

Post by ardeleanu »

flo wrote: 19 Jun 2020, 00:22
Constantin wrote: 18 Jun 2020, 21:16 ... au mutat... Am văzut magrebini(100% arab) blonzi. Roșcați sunt cu duiumul.La muncă nu prea-i vezi. Din punct de vedere biologic este firesc.
Daca la munca nu vor, de ce i-au adus frantuzii? Au descoperit ca sunt puturosi numai dupa ce i-au debarcat in Franta? Pana la urma ne induceti ideea ca francezii ar fi imbecili.
Daca o sa studiezi un pic istoria Frantei, o sa vezi ca au fost adusi parintii/bunicii generatiei actuale, multi dintre ei analfabeti, dar oameni muncitori.
A nu se confunda generatiile. Multi a fost adusi in Franta in momentul retragerii din Algeria (un fel de colaborationisti daca vrei, care daca ramaneau in Algeria erau lichidati de catre cei care obtinusera independenta).
Problemele au inceput cand cei nascuti in Franta, deci cetateni francezi dupa legile in vigoare la momentul respectiv, in numele unei asa numite paci sociale, au inceput sa capete tot mai multe facilitati si ajutoare.
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4772
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: De prin UE...

Post by ardeleanu »

costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5211
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: De prin UE...

Post by costy84 »

User avatar
BAGADI
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 786
Joined: 07 Jan 2019, 16:22
Location: Suceava

Re: De prin UE...

Post by BAGADI »

Am o presimtire ca psihologul ala era el insusi un pedofil. Probabil facea si parte dintr-un cerc de oameni puternici cu aceleasi apucaturi oribile. Altfel nu-mi explic, nu cred ca e atat de prost. Uite...in cazurile pedofililor ar trebui lasate naibii drepturile omului si taiate biluțele, fara anestezie.
costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5211
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: De prin UE...

Post by costy84 »

Ideea era alta, statul a făcut asta timp de 30 de ani la propunerea ăluia, statul ăla care dă cu superioritate indicaţii în Europa altor state "mai proaste" !
User avatar
BAGADI
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 786
Joined: 07 Jan 2019, 16:22
Location: Suceava

Re: De prin UE...

Post by BAGADI »

La asta ma gandeam cand am scris " oameni puternici ", conducerea statului. De ce a acceptat populatia lor perversitatea asta generalizata? De ce au acceptat romanii ce se intampla in orfelinatele noastre pe atunci?
costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5211
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: De prin UE...

Post by costy84 »

Păi noi eram într-un regim opresiv ei erau şi sunt lumea "liberă"!
Or fi ştiut românii, ăia care lucrau în fabrici în trei ture, ce se întâmpla în orfelinate, iar cei care ştiau ce puteau face, să iasă în piaţă cu pancarte MUIE PCR?
User avatar
BAGADI
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 786
Joined: 07 Jan 2019, 16:22
Location: Suceava

Re: De prin UE...

Post by BAGADI »

Ai dreptate, cine stia, nu spunea de frica, atat la ei cat si la noi. Daca il intrebai pe pantofar iti spunea ca si noi eram liberi, nu? Totul tine de perspectiva. Nu sunt eu avocatul nemtilor dar pulime au si ei.

Post Reply