De prin UE...
Moderator: costy84
- Soryn
- Membru legendar

- Posts: 3362
- Joined: 13 Apr 2008, 18:38
- Location: Constanta
Re: De prin UE...
Parizienii, bătaie pe console de joc
, PS4, Sony cred. Amuzamentul este că era un magazin cu politici nemțești. https://www.mediafax.ro/social/o-multim ... o-19302913 din imagini pare ca o adunătură de sălbateci.
- Constantin
- Membru legendar

- Posts: 4999
- Joined: 24 May 2009, 00:53
- Location: paris(nascut si crescut la Ramnicu Valcea)
Re: De prin UE...
Păi yo nu prea am bunghit f'un băștinaș dă Europa ci numai populații înlocuitoare trimise nouă prin grija tulu vevulyi (capitala unei țări furate) .
Oamenii muncitori ie pă furnale nu pă kilipiruri...
Oamenii muncitori ie pă furnale nu pă kilipiruri...
capitalismul reprezinta exploatarea omului de catre om
socialismul,comunismul,etc:ESTE exact inversul
Coluche
socialismul,comunismul,etc:ESTE exact inversul
Coluche
- ardeleanu
- Membru legendar

- Posts: 4772
- Joined: 16 Jun 2014, 10:11
- Location: Choisy le Roi, Franta
Re: De prin UE...
Regiunea Paris...unde fac scoala jurnalistii astia?Soryn wrote: ↑18 Jun 2020, 17:52 Parizienii, bătaie pe console de joc, PS4, Sony cred. Amuzamentul este că era un magazin cu politici nemțești. https://www.mediafax.ro/social/o-multim ... o-19302913 din imagini pare ca o adunătură de sălbateci.
Traduc cu Google si habar nu au ce scriu...
- flo
- Membru legendar

- Posts: 2094
- Joined: 03 Jul 2009, 00:13
- Location: Bucuresti
Re: De prin UE...
Erau si vreo doi blonzi si un roscovan.
Vesti neplacute din Germania.
https://www.digi24.ro/stiri/externe/ue/ ... ia-1324979
Vesti neplacute din Germania.
https://www.digi24.ro/stiri/externe/ue/ ... ia-1324979
- Constantin
- Membru legendar

- Posts: 4999
- Joined: 24 May 2009, 00:53
- Location: paris(nascut si crescut la Ramnicu Valcea)
Re: De prin UE...
... au mutat... Am văzut magrebini(100% arab) blonzi. Roșcați sunt cu duiumul.La muncă nu prea-i vezi. Din punct de vedere biologic este firesc.
capitalismul reprezinta exploatarea omului de catre om
socialismul,comunismul,etc:ESTE exact inversul
Coluche
socialismul,comunismul,etc:ESTE exact inversul
Coluche
- flo
- Membru legendar

- Posts: 2094
- Joined: 03 Jul 2009, 00:13
- Location: Bucuresti
Re: De prin UE...
Daca la munca nu vor, de ce i-au adus frantuzii? Au descoperit ca sunt puturosi numai dupa ce i-au debarcat in Franta? Pana la urma ne induceti ideea ca francezii ar fi imbecili.Constantin wrote: ↑18 Jun 2020, 21:16 ... au mutat... Am văzut magrebini(100% arab) blonzi. Roșcați sunt cu duiumul.La muncă nu prea-i vezi. Din punct de vedere biologic este firesc.
- flo
- Membru legendar

- Posts: 2094
- Joined: 03 Jul 2009, 00:13
- Location: Bucuresti
Re: De prin UE...
Sa vedem ce va fi prin UE si nu numai, caci vanzarile auto scad brusc chiar in sezonul in care acestea cresteau pe parcursul unui an.
https://www.zf.ro/auto/pandemia-va-schi ... e-19130724
https://www.mediafax.ro/externe/dealeri ... s-19049710
https://www.zf.ro/auto/pandemia-va-schi ... e-19130724
https://www.mediafax.ro/externe/dealeri ... s-19049710
- ardeleanu
- Membru legendar

- Posts: 4772
- Joined: 16 Jun 2014, 10:11
- Location: Choisy le Roi, Franta
Re: De prin UE...
Daca o sa studiezi un pic istoria Frantei, o sa vezi ca au fost adusi parintii/bunicii generatiei actuale, multi dintre ei analfabeti, dar oameni muncitori.flo wrote: ↑19 Jun 2020, 00:22Daca la munca nu vor, de ce i-au adus frantuzii? Au descoperit ca sunt puturosi numai dupa ce i-au debarcat in Franta? Pana la urma ne induceti ideea ca francezii ar fi imbecili.Constantin wrote: ↑18 Jun 2020, 21:16 ... au mutat... Am văzut magrebini(100% arab) blonzi. Roșcați sunt cu duiumul.La muncă nu prea-i vezi. Din punct de vedere biologic este firesc.
A nu se confunda generatiile. Multi a fost adusi in Franta in momentul retragerii din Algeria (un fel de colaborationisti daca vrei, care daca ramaneau in Algeria erau lichidati de catre cei care obtinusera independenta).
Problemele au inceput cand cei nascuti in Franta, deci cetateni francezi dupa legile in vigoare la momentul respectiv, in numele unei asa numite paci sociale, au inceput sa capete tot mai multe facilitati si ajutoare.
- ardeleanu
- Membru legendar

- Posts: 4772
- Joined: 16 Jun 2014, 10:11
- Location: Choisy le Roi, Franta
Re: De prin UE...
Cel mai mare muzeu dedicat automobilului...
https://www.youtube.com/watch?v=A1KzWkA6ye8
https://www.citedelautomobile.com/en/home
https://www.youtube.com/watch?v=A1KzWkA6ye8
https://www.citedelautomobile.com/en/home
-
costy84
- Moderator

- Posts: 5211
- Joined: 04 Feb 2011, 19:23
- Location: Mangalia
- BAGADI
- Membru de elita

- Posts: 786
- Joined: 07 Jan 2019, 16:22
- Location: Suceava
Re: De prin UE...
Am o presimtire ca psihologul ala era el insusi un pedofil. Probabil facea si parte dintr-un cerc de oameni puternici cu aceleasi apucaturi oribile. Altfel nu-mi explic, nu cred ca e atat de prost. Uite...in cazurile pedofililor ar trebui lasate naibii drepturile omului si taiate biluțele, fara anestezie.
-
costy84
- Moderator

- Posts: 5211
- Joined: 04 Feb 2011, 19:23
- Location: Mangalia
Re: De prin UE...
Ideea era alta, statul a făcut asta timp de 30 de ani la propunerea ăluia, statul ăla care dă cu superioritate indicaţii în Europa altor state "mai proaste" !
- BAGADI
- Membru de elita

- Posts: 786
- Joined: 07 Jan 2019, 16:22
- Location: Suceava
Re: De prin UE...
La asta ma gandeam cand am scris " oameni puternici ", conducerea statului. De ce a acceptat populatia lor perversitatea asta generalizata? De ce au acceptat romanii ce se intampla in orfelinatele noastre pe atunci?
-
costy84
- Moderator

- Posts: 5211
- Joined: 04 Feb 2011, 19:23
- Location: Mangalia
Re: De prin UE...
Păi noi eram într-un regim opresiv ei erau şi sunt lumea "liberă"!
Or fi ştiut românii, ăia care lucrau în fabrici în trei ture, ce se întâmpla în orfelinate, iar cei care ştiau ce puteau face, să iasă în piaţă cu pancarte MUIE PCR?
Or fi ştiut românii, ăia care lucrau în fabrici în trei ture, ce se întâmpla în orfelinate, iar cei care ştiau ce puteau face, să iasă în piaţă cu pancarte MUIE PCR?
- BAGADI
- Membru de elita

- Posts: 786
- Joined: 07 Jan 2019, 16:22
- Location: Suceava
Re: De prin UE...
Ai dreptate, cine stia, nu spunea de frica, atat la ei cat si la noi. Daca il intrebai pe pantofar iti spunea ca si noi eram liberi, nu? Totul tine de perspectiva. Nu sunt eu avocatul nemtilor dar pulime au si ei.
