Donatii sustinere forum

Tot ce va trece prin cap,inclusiv politica

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Donatii sustinere forum

Post by George »

ardeleanu wrote: 31 Mar 2023, 19:02 De cat spatiu de gazduire are nevoie acum forumul?
Nu de alta, dar sunt tot felul de oferte de gazduire care includ si multe alte facilitati.
Aproape 200gb ocupa in acest moment.
Am inceput sa ma uit dupa alte variante de gazduire, am gasit preturi mult mai bune la migrare, dar de obicei trebuie platita o perioada mai lunga. Cel mai avantajos mi se pare ce am gasit la vreo 4eur/luna +tva, dar trebuie platit 4 ani in avans, dupa care devine 8eur+tva, dar sunt numai 200gb de spatiu, ceea ce s-ar putea sa se umple inainte de astia 4 ani.
Ma mai consult cu un prieten care se mai pricepe si in masura timpului lui voi decide cat de curand ce varianta sa aleg in functie de nevoile actuale. Cred ca e cam jaf la drumul mare ce face actuala gazda, dar na...am ajuns la ei acum multi ani la recomandarea unui membru de vaza pe de forum.
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Donatii sustinere forum

Post by George »

vercingetorix wrote: 11 Apr 2023, 11:24 Mai exista si ceva solutii de hosting gratuit ce implica afisarea unor bannere publicitare in contrapartida.
Un bun exemplu este forumul de la Cluj ( classiccar.3xforum.ro ) ce functioneaza in acest fel.
Are niste limitari si nici grafica nu e prea generoasa, dar importanta e pastrarea informatiilor.
Nu stiu sa se poata muta o baza de date existenta, pe un forum gratuit, cred ca trebuia infiintat asa de la inceput. E de cautat vreun aitist mai batran, ca astia tineri nu mai lucreaza cu platformele astea de forum, nu mai invata nimeni despre ele. :)
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Donatii sustinere forum

Post by George »

NNnicusor wrote: 03 Apr 2023, 23:29 Daca hotararea de stopare a forumului nu e definitiva , pana se va lua o hotarare il rog pe admin sa ne trimita numarul de cont bancar .
Nu e, chiar e ultima solutie asta.
RO90 BREL 0005 5025 1723 0100 - lei
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
ardeleanu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4483
Joined: 16 Jun 2014, 10:11
Location: Choisy le Roi, Franta

Re: Donatii sustinere forum

Post by ardeleanu »

Virament efectuat
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

NNnicusor
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 557
Joined: 07 Mar 2010, 18:30
Location: Spania
Contact:

Re: Donatii sustinere forum

Post by NNnicusor »

Am trimis si eu joi pe contul in euro din Lituania , sa vedem daca ajung.


Data trecuta am mai trimis din Spania , banii mi s-au intors in cont ( nu s-a facut conversia in lei ) .
Pana la urma am trimis de acasa din Romania cand am fost in concediu , a fost o tarasenie intreaga .
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Donatii sustinere forum

Post by George »

NNnicusor wrote: 22 Apr 2023, 14:53 Am trimis si eu joi pe contul in euro din Lituania , sa vedem daca ajung.


Data trecuta am mai trimis din Spania , banii mi s-au intors in cont ( nu s-a facut conversia in lei ) .
Pana la urma am trimis de acasa din Romania cand am fost in concediu , a fost o tarasenie intreaga .
Au ajuns 100euri, multumesc!
Legat de intors, probabil a fost transfer in euro pe cont de lei. Nu toti fac conversia, din pacate, si mai refuza banii, am patit si eu.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Donatii sustinere forum

Post by George »

ardeleanu wrote: 22 Apr 2023, 09:29 Virament efectuat
Primit ieri dupa amiaza, multumesc.


Astazi o sa incep demersurile cu schimbarea gazdei, sper sa se rezolve repede si fara disfunctionalitati.
ARO CLUB ROMANIA

Post Reply