ceva idei ce sa pun in lucul politei
Amplasare difuzoare aro 10
Moderators: mariusjaz, socratee
-
ADY67
- Incepator

- Posts: 37
- Joined: 07 Oct 2007, 10:53
Amplasare difuzoare aro 10
Difuzoarele care le amacum pe masina sunt pe polita aia din spate as vrea sa gasesc alt loc sa le amplasez pentu ca as vrea sa renunt la polita ma supara cind troncane la gropi. m-am gindit sa le pun in colturi in spate unde sunt 2 gauri cu filet dar nu am gasit suruburi care sa se potriveasca ,stiti cumva ce suruburi trebuie acolo .
ceva idei ce sa pun in lucul politei
ceva idei ce sa pun in lucul politei
-
georgenis
- Membru de elita

- Posts: 797
- Joined: 28 Mar 2007, 14:04
- Contact:
Re: Amplasare difuzoare aro 10
Faci alta polita sau o imbraci pe aia cu mocheta, si o faci sa nu mai troncane. Cel mai bine se aud difuzoarele acolo pentru ca portbagajul este ca o boxa mare si au rezonanta mai buna.
-
vstef_is
- Membru legendar

- Posts: 1809
- Joined: 31 Jan 2007, 23:10
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: Amplasare difuzoare aro 10
Daca faci prinderea politzei folosind si cauciuc pe unde se poate, scapi si de trancaneala eventual combinatia imbatabila cauciuc si banda izolera, ca sa alunece bine 
- cristi-devildnb
- Membru de elita

- Posts: 756
- Joined: 03 Apr 2007, 10:18
- Location: craiova
- Contact:
Re: Amplasare difuzoare aro 10
pai daca la tine e la fel ca al meu din `90 ai doua bolturi pe post de balama si doua bolturi care se aseaza pe niste cleme de tabla
imbraca cele 4 bolturi in futun (sa intre fortat furtunul pe bolt), iar la bolturile pe post de balama lasa furtunul mai lung sa intre fortat polita, eventual daca tot joca si face zgomot lipeste niste burete mai dur pe clemele alea de tabla dinspre hayon
imbraca cele 4 bolturi in futun (sa intre fortat furtunul pe bolt), iar la bolturile pe post de balama lasa furtunul mai lung sa intre fortat polita, eventual daca tot joca si face zgomot lipeste niste burete mai dur pe clemele alea de tabla dinspre hayon
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma. R.W.Emerson
- Boboc Silvian
- Membru

- Posts: 120
- Joined: 05 Apr 2008, 23:42
- Location: Bucuresti
Re: Amplasare difuzoare aro 10
O poza face cat o mie de cuvinte, te rugam.
Recunosti un om inteligent dupa un singur indiciu: Toti imbecili se unesc impotriva lui.
- talyban99
- Membru

- Posts: 201
- Joined: 06 Feb 2008, 18:54
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: Amplasare difuzoare aro 10
Si eu vreau poze ..... ttre sa imi fac si eu placa pt difuzoare si statzie ///
- bladeison
- Incepator

- Posts: 30
- Joined: 27 Mar 2008, 22:59
Re: Amplasare difuzoare aro 10
eu am dat jos polita su tot cu sine. mi-am facut panoul de la haion din tego, l-am imbracat in imitatie de piele neagra si am pus pe panou boxele. pe margine am pus un fel de cheder autocolant de pt izolatie fonica. Haionul fiind gol da o rezonanta destul de buna. statia am prins-o in spatele banchetei, deasupra aripii.
- talyban99
- Membru

- Posts: 201
- Joined: 06 Feb 2008, 18:54
- Location: Bucuresti
- Contact:
Re: Amplasare difuzoare aro 10
DANKE
!!!!!!
