GOGU

De la bicicleta pana la locomotiva. Orice lucrare mai serioasa, despre orice acaret iesit din tipare o puteti prezenta aici.

Moderators: Werner, mariusjaz, socratee

Post Reply
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6972
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GOGU

Post by George »

prietene...cu un ban nu ne ajuti? sau cu ceva piese, donate? ca asa, pe bani...e campulungul plin...si crede-ma, ca stiu de unde sa iau piese...
ARO CLUB ROMANIA

User avatar
ekkakon
Junior
Junior
Posts: 86
Joined: 01 Apr 2009, 21:28
Location: Baia Mare
Contact:

Re: GOGU

Post by ekkakon »

Herisanu wrote: Servus !!! ^:)^

Vă pot ajuta cu majoritatea pieselor necesare pentru  Gogu ( pompă servo pejo ,casetă servo direcÅ£ie ,

furtune ,vas pentru ulei servo ,coloană direcÅ£ie petru servo  si în principiu si celelalte ) :>-

Pisele nu sînt ale mele , dar  vă duc direct la sursă la preÅ£uri bune .

Cu stimă Adrian !!! ^:)^  ^:)^
In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru implicare in proiect !  \:/

Apoi, stiu ca la toti e greu...  ;D Totusi, daca se vor gasi oameni sa contribuie financiar la proiect, eu cred ca ar fi de mare ajutor daca ne-ai spune preturile de la sursa de care ai spus.
In felul asta, stim macar prin ce ape trebuie sa ne "scaldam".... ;)

Nu de alta, dar daca ai reusi sa postezi o lista cu preturile aferente, atunci eventualii donatori si-ar face o impresie despre "dimensiunea" investitiei si in felul asta ar putea lua o decizie in cunostinta de cauza.

Multumesc anticipat !  :>-
[b]ARO 243 in curs de modificare in avion...[/b]
User avatar
Herisanu
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2008, 11:38
Location: Campulung - Muscel , Arges , Romania

Re: GOGU

Post by Herisanu »

Servus !!!!

Eu atît pot docamdată să vă ajut ,cu banii este poblemă momentan, alfel contribuiam si eu                             

cu o sumă ,dar niciodată nui pre tîrziu . :>-

Referitor la preţuri mă interesez si vi le comunic mîine ,dar domnul George nui tebuie decît banii,că stie

dînsul de unde să ia piesele după cum a afirmat dumnealui . ^:)^
User avatar
amb13
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1553
Joined: 02 Mar 2008, 20:15
Location: petrila-hunedoara

Re: GOGU

Post by amb13 »

Propun  moderatorilor sa deschida aici sau pe un alt topic,o lista la vedere cu donatiile in bani si piese  necesare pentru Gogu, unde fiecare sa posteze ce si cit a dat, sau eventual George ce a primit,  pentru a evita eventualele discutii pe tema folosirii  banilor. $-) George ar trebuii sa faci un calcul estimativ al costurilor si sa vedem cum ne mobilizam.Cred ca GOGU ar fi cea mai buna mascota a Aro Club Romania, pentru ca ar circula, si ar si folosi la ceva, nu ar sta undeva  plina de praf. Succes in continuare! :)>- :)>-

User avatar
Herisanu
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2008, 11:38
Location: Campulung - Muscel , Arges , Romania

Re: GOGU

Post by Herisanu »

Servus !!! ^:)^

M-am interesat si a-m aflat preÅ£urile pentru piesele necesare  pentru  GOGU :

-pompă servo pejo                                         -  420 lei ,

-epurator gaze pejo si futune                          -  150 lei

-casetă servo , suporÅ£i servo , surupuri cu ghidaje si piuliÅ£e  , furtune servo  , vas ulei servo , suport vas ,

coloana volan completă  , bloc lumini  ,toate la    -  650 lei

  -diferenÅ£ial spate cu blocare sateliÅ£i 33/8            - 400 lei


Docamdată atît ,dacă credeÅ£i că vă ajută  scrieÅ£imi . ^:)^ ^:)^

Eu cred că si acesta este un ajutor din partea mea .!!!!!!!!!! :>-
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6972
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GOGU

Post by George »

hai ca ai facut o treaba pana la urma,nene herisanu. ia spune, coloana volan completă...la ce bani? pompa e noo, la banii aia?
Last edited by Anonym on 07 Apr 2009, 18:52, edited 1 time in total.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
cristi-devildnb
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 756
Joined: 03 Apr 2007, 10:18
Location: craiova
Contact:

offtopic

Post by cristi-devildnb »

am impresia ca in campulung arourile dezmembrate se vand cu 6-7000 euro, daca pt directia incompleta se cer 300 euro, iar pt cea completa probabil 500
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma. R.W.Emerson
User avatar
baciudibaciu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3075
Joined: 12 Aug 2007, 22:26
Location: Bucuresti Titan
Contact:

Re: GOGU

Post by baciudibaciu »

  oarece pentru directie sau 1- cilindru de frana ori doi saboti gasim si pe la mine daca e nevoie
Cu omul nescolarizat ,te certi putin si ai scapat,dar duci o lupta infernala cu PROSTUL care are scoala !


ARO 10-4
Renault Kangoo 15 dci
Mercedes W123 200d
User avatar
Herisanu
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2008, 11:38
Location: Campulung - Muscel , Arges , Romania

Re: GOGU

Post by Herisanu »

Servus !!!! ^:)^

PreÅ£urile sănt conform listei de mai jos ,în preÅ£ul  casetei nu intră si pompa servo ,                                       

deoarece a-m cerut preÅ£ul fără pompă servo ,pompa srevo se montează de                                   

  pejo si are preÅ£ separat .

Dacă loaţi hotărîrea să le luaţi anunţaţimă ca să mi le pregătească . \:/

Cu stimă Adrian !!!!! ^:)^
User avatar
Herisanu
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 839
Joined: 26 Dec 2008, 11:38
Location: Campulung - Muscel , Arges , Romania

Re: GOGU

Post by Herisanu »

Dacă la domnul Cristi 300 E face 650lei atunci ori eu nu mai stiu să calculez ori

sa eftinit euro peste noapte ,la valoarea  de 2,2 lei / 1 E. ???  :-j :-j ???
User avatar
cristi-devildnb
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 756
Joined: 03 Apr 2007, 10:18
Location: craiova
Contact:

Re: GOGU

Post by cristi-devildnb »

Herisanu wrote:
Dacă la domnul Cristi 300 E face 650lei atunci ori eu nu mai stiu să calculez ori

sa eftinit euro peste noapte ,la valoarea  de 2,2 lei / 1 E. ???  :-j :-j ???
pompa servo, semicaseta, bratul pitman, alelalte fiare de la caseta in colo nu fac perte tot din directie?
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma. R.W.Emerson
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6972
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GOGU

Post by George »

Herisanu wrote:

PreÅ£urile sănt conform listei de mai jos ,în preÅ£ul  casetei nu intră si pompa servo ,                                         
cu stima, cu stima...da' am intrebat cat e pretul coloanei de directie, separat si daca pompa de servo e noo. n-ai raspuns la nimic, bre...
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
ekkakon
Junior
Junior
Posts: 86
Joined: 01 Apr 2009, 21:28
Location: Baia Mare
Contact:

Re: GOGU

Post by ekkakon »

amb13 wrote: Propun  moderatorilor sa deschida aici sau pe un alt topic,o lista la vedere cu donatiile in bani si piese  necesare pentru Gogu, unde fiecare sa posteze ce si cit a dat, sau eventual George ce a primit,  pentru a evita eventualele discutii pe tema folosirii  banilor. $-) George ar trebuii sa faci un calcul estimativ al costurilor si sa vedem cum ne mobilizam.Cred ca GOGU ar fi cea mai buna mascota a Aro Club Romania, pentru ca ar circula, si ar si folosi la ceva, nu ar sta undeva  plina de praf. Succes in continuare! :)>- :)>-
Perfect de acord cu transparenta folosirii resurselor prin deschiderea unui topic separat.

In ce priveste "mascota" Gogu, bineinteles ca la final, Gogu va purta cu mandrie oriunde va merge sigla Clubului ARO, in semn de recunostinta fata de toti oamenii care se implica acum la modificarea sa.  ;D
[b]ARO 243 in curs de modificare in avion...[/b]
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6972
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GOGU

Post by George »

ekkakon wrote: Perfect de acord cu transparenta folosirii resurselor prin deschiderea unui topic separat.
s-a deschis deja:
http://www.aro4x4.net/smf/index.php?PHP ... pic=3475.0
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
ekkakon
Junior
Junior
Posts: 86
Joined: 01 Apr 2009, 21:28
Location: Baia Mare
Contact:

Re: GOGU

Post by ekkakon »

George wrote: prietene...cu un ban nu ne ajuti?
Acum abia vad..... Avem nevoie de BAN pe forum ?!  :-j :-j :-j :-j :-j
[b]ARO 243 in curs de modificare in avion...[/b]

Post Reply