Vopsea armata

Probleme, modificari, reparatii.

Moderators: costy84, socratee

Post Reply
ionutzzz123
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 519
Joined: 03 Sep 2010, 22:38
Location: bucuresti
Contact:

Vopsea armata

Post by ionutzzz123 »

Are cineva nevoie de niste vopsea verde, tip armata? Eu am nevoie pentru al meu aro, am vorbit la policolor si nu se vinde decat la butoi de 20 L, este 500 ron vopseaua, la care se mai adauga diluant, dar asta se gaseste in cantitati mai mici.
Intrebarea mea este: este cineva interesat sa cumparam impreuna un butoi dintrasta, il impartim in doua, sau daca sunt mai multi doritori, in mai mult...
Eu am nevoie de 10 L.

User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Vopsea armata

Post by ydaniel »

25lei/litru?Asa ieftina?
ionutzzz123
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 519
Joined: 03 Sep 2010, 22:38
Location: bucuresti
Contact:

Re: Vopsea armata

Post by ionutzzz123 »

atat este pretul, problema este ca vine doar la 20L, si nu am ce face cu atata vopsea, dau doar pentru o masina, si chiar daca as mai avea nevoie pe viitor, se invechieste, si din ce am inteles nu mai este buna...
doktor
Incepator
Incepator
Posts: 34
Joined: 29 Sep 2013, 19:16
Location: Bolintin Deal
Contact:

Re: Vopsea armata

Post by doktor »

Mai este de actualitate? M-ar interesa si pe mine astfel de vopsea.

User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Vopsea armata

Post by ydaniel »

Ieftina&f proasta!!Era buna cand masinile se vopseau annual,sa dea bine la inspectii.
Am vazut zilele astea un vehicul vopsit cu asa ceva si arata nasol,cred ca e buna doar la tractoare forestiere.
User avatar
oncioiuo
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1225
Joined: 05 Mar 2015, 18:42
Location: Sector 1, Bucuresti

Re: Vopsea armata

Post by oncioiuo »

asa este ! vopseaua despre care se vorbeste este foarte foarte foarte .......slaba ! la cateva zile / saptamani dupa aplicare este deja semimata si daca este data mai gros, ajunge sa crape foarte repede! se folosea inainte pentru ,,norma" si acum se poate da pe gard!

Daca cineva este interesat de vopsea, se poate obtine la un pret rezonabil o vopsea performanta; aprox 2,5 litrii acopera un aro integral in aplicare dublu strat. Vopseaua suporta bineanteles si un agent de matuire daca se doreste un aspect retro.

bine de stiut: orice aplicati pe masina trebuie sa fie bicomponent A+B ( sa contina intaritor) . Vopseaua de retus (cea aplicata de noi la reparatii) este intotdeauna cu intaritor. Singura vopsea fara intaritor folosita de mine, a fost DUCO ( cel livrat de fabrica la livrarea daciilor pana in `70)
au distrus scoala profesionala...........au disparut profesionistii !
costy84
Moderator
Moderator
Posts: 5222
Joined: 04 Feb 2011, 19:23
Location: Mangalia

Re: Vopsea armata

Post by costy84 »

Vai, dar ce constatare, păi în momentul în care discutaţi de "Vopsea armata" la ce vă aşteptaţi măi băieţi, la daia care respinge undele radar? Doar cine nu a trecut prin armată nu ştie că M.Ap.N-ul achiziţionează tot ce este mai ieftin şi prost de pe piaţă (în schimb mare parte din producători ştiu ce caută M.Ap.N-ul).
niku111
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1277
Joined: 07 Mar 2011, 20:33
Location: Craiova

Re: Vopsea armata

Post by niku111 »

Gresit:in ultimul timp achizitioneaza tot ce este scump si prost.
User avatar
mihai71
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 388
Joined: 15 Aug 2011, 14:09
Location: Bucuresti

Re: Vopsea armata

Post by mihai71 »

TOUCHE
Rockere partidul te vrea tuns

Post Reply