40 de ani de la fabricarea primului M461C

Zimbrul Carpatilor - "cine n-are batrani,sa-si cumpere"

Moderators: Werner, mariusjaz

User avatar
tarzy
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 2646
Joined: 03 Dec 2006, 20:06
Location: Bucuresti
Contact:

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by tarzy »

nu mai spune

Eu si acum ma uit stupefiat la lista membrilor aro ....


ca vorba aia inainte de "lansare" nu mai aveai loc de caramizile alora de se loveau in piept iar acum in afara de cateva mofturi ca "e scump halatu'" ... pauza
Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stind intr-o galeata, incearca sa se ridice tragind de miner.
(Winston Churchill)

User avatar
dirigu
Junior
Junior
Posts: 57
Joined: 21 Oct 2008, 00:37
Location: Bucuresti

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by dirigu »

ma bag si eu. Decat sa merg la posta mai bine vin direct la tine, sa-ti vad minunile!  \:/
Noroi Bun!!
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by George »

pantelimon wrote: DOMLE SE PARE CA E TARE GREU SA MOBILIZEZI LUMEA IMS SI ARO  :-?? NU MA GANDEAM.  [-X
AM CU CE DA NAM CU CINE    :-L
haidi breee...de ce te miri?! cand te striga lumea "hai la club", "hai la intalnirea de joi", "hai sa iesim pe munte" si se gasea mereu altceva de facut, crezi ca altii nu s-au mirat la randul lor?!
oricum, asta n-are de a face cu ARO, ci cu oamenii din ele... se intampla chestii din astea si la case mai mari !

p.s.: care e regula jocului? cati participanti tre sa fie, minim sa se tina? ca nu cred ca ti-ai asumat riscu' sa dai masina pe 500 de euro...
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
amb13
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1553
Joined: 02 Mar 2008, 20:15
Location: petrila-hunedoara

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by amb13 »

Pantelimoane, tu pe ce lume traiesti?.tu nu vezi ca de abia se aduna citiva insi la o intilnire , nu ai vazut ca nu au fost in stare multi care toata ziua dau pe aici din gura sa trimita 20 de lei pentru un calendar?Eu nu vreau sa te descurajez, dar 200 de oameni nu ai sa reusesti sa mobilizezi pentru aceasta activitate, cu toata bunavointa ta , si a altor citiva inimosi de pe forumul acesta.Si vorba lui George ar trebui sa faci niste reguli  in privinta acestei actiuni,sa stii la ce te inhami.Daca  actiunea ramine in continuare valabila, ar trebui sa ne tii la curent zilnic sau saptaminal ,cum crezi tu de cuviinta, de mersul ei, aici pe forum . Am vorbit cu Mike si,vom fi si noi prezenti la actiunea de la Branesti pe data de 1 Mai, cine stie ,inca nu am discutat dar poate venim mai multi din Valea Jiului sa te sustinem.Toate cele bune si Noroc!

User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by George »

si ar mai fi ceva...poate nu destul de neimportant. de 1 mai, nu e cumva trofeul dobrogei, organizat de dan popescu?! care e anuntat de anul trecut? noi ajtea cu clubul am tinut cont de asta, cand am facut programul intalnirilor...nu era frumos sa se intample asta si acum?! dar deh...cum pe fiecare il intereseaza numai de el...
uite ce idee imi venise, iar acum m-am decis sa o pun si in practica. cum toata lumea se plange de imaginea proasta a masinii ARO in ochii lumii, hai sa umblam la ea si pe alte cai. hai sa ii ajutam pe cei ce au ocazia si posibilitatea sa faca ceva concret in sensul asta, sa iasa la teve sau pe alte canale media, mai ales in scopuri nobile. ne dorim sa apara ARO la tv in chip de salvator?! sa il vada lumea ca pe ceva indispensabil? folositor? ne dorim sa nu mai rada lumea de ARO, ca e un cazan? hai sa ajutam sa punem pe roti doua ARO AMBULANTE ! hai sa ajutam la spalarea imaginii MASINII, si nu la crearea imaginii unor persoane!
voi deschide un topic separat pentru strangerea de fonduri in vederea reparatiilor capitale a doua masini si punerea lor in circulatie in conditii optime.
ARO CLUB ROMANIA
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by SERGHEI »

Pantelimon a scris la inceput  (dar s-a pierdut cred datorita multiplelor modificari) ca tombola se tine numai daca sunt minim 200 bilete parca.Daca se strang doar 150 si el hotaraste sa continue este treaba omului
User avatar
amb13
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1553
Joined: 02 Mar 2008, 20:15
Location: petrila-hunedoara

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by amb13 »

Tocmai de aia am si spus sa i-si stabileasca niste reguli, printre care ma gindeam eu si la numarul minim de participanti care i-ar conveni.daca el reuseste sa adune 150 de oameni eu zic ca este un lucru extraordinar, si cred eu ca si suma adunata de le atitia oameni ar trebui sa il satisfaca.Eu daca il cistig, il donez societatii SARS , condusa de colegul nostru de Forum ,Dr Popa Catalin, care de ieri este si posesor de Aro , dupa cum cred ca ati vazut.Numai ca trebuie sa stim exact la ce sa ne asteptam , asa ca Pantelimoane fii bun si explica-ne mai in detaliu cam cum vor sta lucrurile.
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5229
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by Werner »

Eu zic, ar trebui facuta o lista, sa vedem câti se înscriu întradevar. Lista sa se închida la data de xx.xx. si atunci George hotaraste, daca i se merita sa faca tombola, sau nu. Eu nu am spus ca ma înscriu, dar o sa trimit banutii. Ca daca era pâna în martie, era cam scurt timpul, dar asa reusesc usor!
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by SERGHEI »

George wrote: si ar mai fi ceva...poate nu destul de neimportant. de 1 mai, nu e cumva trofeul dobrogei, organizat de dan popescu?! care e anuntat de anul trecut? noi ajtea cu clubul am tinut cont de asta, cand am facut programul intalnirilor...nu era frumos sa se intample asta si acum?! dar deh...cum pe fiecare il intereseaza numai de el...
uite ce idee imi venise, iar acum m-am decis sa o pun si in practica. cum toata lumea se plange de imaginea proasta a masinii ARO in ochii lumii, hai sa umblam la ea si pe alte cai. hai sa ii ajutam pe cei ce au ocazia si posibilitatea sa faca ceva concret in sensul asta, sa iasa la teve sau pe alte canale media, mai ales in scopuri nobile. ne dorim sa apara ARO la tv in chip de salvator?! sa il vada lumea ca pe ceva indispensabil? folositor? ne dorim sa nu mai rada lumea de ARO, ca e un cazan? hai sa ajutam sa punem pe roti doua ARO AMBULANTE ! hai sa ajutam la spalarea imaginii MASINII, si nu la crearea imaginii unor persoane!
voi deschide un topic separat pentru strangerea de fonduri in vederea reparatiilor capitale a doua masini si punerea lor in circulatie in conditii optime.
Nea Keo ,imi permit sa iti atrag atentia ca esti off-topic si ca sa intru si eu in aceeasi oala cu tine intreb;

1- cand s-au calcat aro-isti in picioare sa mearga sa faca frumos la actiuni de genul Trofeul Dobrogei ..etc..? Mergeti voi de 1 Mai in Dobrogea ca va reprezint eu la Branesti.
2- nu mi-a cerut nimeni ajutorul dar ,sa particip la reconstructia unui aro care la primul rateu va fi considerat:,, MASINA DE K_KAT! "  nu ma lasa ,,sufletul " .Cel mult pot ajuta cu  ,,...........loctite albastru la suruburile broastelor de usa........apoi aruncati masina in lacul vidraru, dupa ce i-ati dat foc imediat ce v-ati rasturnat cu ea sa vedeti ce misto e.........dati telefon unui prieten sa vina sa va ia cu orice , si un TICO e mai bun........."
  am incheiat citatul.
3-,,..........si nu la crearea imaginii unor persoane!" ...Hai ca m-ati dat pe spate cu asta...


Ma,zicea cineva de mine ca sunt un om rau,ca nu am suflet...avea dreptate.Ma bucur cand vad ca am concurenta.
User avatar
myke
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1336
Joined: 23 Mar 2007, 09:01
Location: Petrosani
Contact:

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by myke »

SERGHEI wrote:
George wrote: si ar mai fi ceva...poate nu destul de neimportant. de 1 mai, nu e cumva trofeul dobrogei, organizat de dan popescu?! care e anuntat de anul trecut? noi ajtea cu clubul am tinut cont de asta, cand am facut programul intalnirilor...nu era frumos sa se intample asta si acum?! dar deh...cum pe fiecare il intereseaza numai de el...
uite ce idee imi venise, iar acum m-am decis sa o pun si in practica. cum toata lumea se plange de imaginea proasta a masinii ARO in ochii lumii, hai sa umblam la ea si pe alte cai. hai sa ii ajutam pe cei ce au ocazia si posibilitatea sa faca ceva concret in sensul asta, sa iasa la teve sau pe alte canale media, mai ales in scopuri nobile. ne dorim sa apara ARO la tv in chip de salvator?! sa il vada lumea ca pe ceva indispensabil? folositor? ne dorim sa nu mai rada lumea de ARO, ca e un cazan? hai sa ajutam sa punem pe roti doua ARO AMBULANTE ! hai sa ajutam la spalarea imaginii MASINII, si nu la crearea imaginii unor persoane!
voi deschide un topic separat pentru strangerea de fonduri in vederea reparatiilor capitale a doua masini si punerea lor in circulatie in conditii optime.
Nea Keo ,imi permit sa iti atrag atentia ca esti off-topic si ca sa intru si eu in aceeasi oala cu tine intreb;

1- cand s-au calcat aro-isti in picioare sa mearga sa faca frumos la actiuni de genul Trofeul Dobrogei ..etc..? Mergeti voi de 1 Mai in Dobrogea ca va reprezint eu la Branesti.
2- nu mi-a cerut nimeni ajutorul dar ,sa particip la reconstructia unui aro care la primul rateu va fi considerat:,, MASINA DE K_KAT! "  nu ma lasa ,,sufletul " .Cel mult pot ajuta cu  ,,...........loctite albastru la suruburile broastelor de usa........apoi aruncati masina in lacul vidraru, dupa ce i-ati dat foc imediat ce v-ati rasturnat cu ea sa vedeti ce misto e.........dati telefon unui prieten sa vina sa va ia cu orice , si un TICO e mai bun........."
  am incheiat citatul.
3-,,..........si nu la crearea imaginii unor persoane!" ...Hai ca m-ati dat pe spate cu asta...


Ma,zicea cineva de mine ca sunt un om rau,ca nu am suflet...avea dreptate.Ma bucur cand vad ca am concurenta.
@Serghei...cine zise astea?
Image
SERGHEI
Banat
Banat
Posts: 2354
Joined: 27 Dec 2006, 15:14

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by SERGHEI »

Uite aici ..si daca te apuci sa cauti postarile domnului vei vedea mult mai multe ..Catalogari de genul :M sau IMS= tomberon,ARO-rapandula.masina de basina,avorton.............si evident cireasa de pe tort : ,,acolo unde are locul orice aro: la fiare vechi"..




http://www.dtrn.ro/forum/viewtopic.php? ... ight=#6773
User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by pantelimon »

g
Last edited by pantelimon on 22 Feb 2009, 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6951
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by George »

sergheiule...tu imi spui astea? tu care ma indemnai sa ma pup pe gura cu automobilia?!
credeti ca am uitat acele remarci? nu le-am uitat, si daca tot v-ati apucat de scormonit poate vedeti si postarile mele, la adresa lui Dan! dar prin actiunea pe care am vrut-o, am zis ca trebuie sa ajutam masina, si nu omul. nu ii dau bani lui dan popescu...ci ii duc masina intr-un atelier, de unde sa iasa pe roti! m-a impresionat ca dincolo de vorbele urate la adresa masinii, tot a decis sa foloseasca ARO in continuare, si peste toate astea a botezat-o dupa numele fiicei lui. asta imi da incredere ca nu va renunta la masina asta! adevarat, ca cine n-a trecut prin asta nici nu poate intelege...
cat despre trofeul dobrogei...nu stiu cand s-a mai organizat cu clasa speciala pentru ARO...stii tu ceva ce eu nu stiu?!

despre EMA ce ziceti?! nu vad referire la ea... nici cu ea nu sunteti de acord?!

deja o dam in chestii personale care n-au legatura nici cu clubul, nici cu ARO...ci cu ce vrea fiecare dintre noi. suntem ca in bancul ala cu naufragiatii pe insula pustie, cate 3 din fiecare natie. numai romanii, fiind 3, au infiintat 3 partide si se cearta si acum...
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by pantelimon »

g
Last edited by pantelimon on 22 Feb 2009, 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
pantelimon
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 1499
Joined: 28 Jan 2007, 20:35
Location: Bucuresti

Re: 40 de ani de la fabricarea primului M461C

Post by pantelimon »

echipa
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply