Iesire la Piatra Arsa

Iesiri,intalniri,intruniri,mai mult sau mai putin organizate

Moderator: costy84

Post Reply
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Iesire la Piatra Arsa

Post by ydaniel »

Ieri seara m-a sunat UBU sa ma invite la o iesire pana la Platoul Bucegi,care am acceptat-o din prima ;D
Asadar azi de dimineata la 6.39 m-am intalnit cu UBU la el acasa si am plecat la drum:bucuresti-targoviste-moroeni unde ne-am intalnit cu Puiu Prescure si sotia lui.Protagonistele zilei de azi au fost 2 Lada niva una 1,6 carburatie si una 1,7 injectie.
Am plecat pe traseul Moroeni-sat Glod-saua Dichiu-cabana Piatra arsa unde am ajuns pe la ora 14.00.
A fost o vreme super,am putut admira marea de nori ce se intindea sub noi.
NU pot sa remarc cu o mare durere ca totusi cei care au masini de parale multe au si creier mic caci arunca gunoaie din masinile lor pe albul imaculat al zapezii din Bucegi!!!
Din saua Dichiu am mai inaintat cativa km unde am intalnit ceva troiene,care au fost invinse de maiestria soferilor si de taria lanturilor ;D (trebuie sa-mi iau si eu)>
MI-a placut mult de tot iesirea si ii multumesc lui UBU ca mi-a dat masina sa o conduc si pe sosea si in teren si ca m-a afumat cu tigarile lui care miros urat de tot :-j
Atasez aici cateva poze,nu asa de reusite caci le-am facut cu un telefon,dar traseul a fost de vis,frumos,un cadou de Craciun adevarat! %%- good luck
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by ydaniel »

Am vrut sa ajungem la Babele dar nu cred ca ne mai intorceam pe zi 8) si erau multe troiene.

Daca vreti va mai pun poze 8)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by ydaniel »

A fost un soare tare prietenos,desi jos erau nori suparati.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by ydaniel »

Si sa nu uit:UBU si-a achitat datoria istorica de un ceai :-j @};-
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
RUDY
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 605
Joined: 25 Feb 2009, 19:10
Location: IASI
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by RUDY »

Foarte frumoase peisajele,la noi inca nu a ajuns zapada.Cum s-au descurcat verisoarele de peste Prut? ;)
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by George »

va antrenati, aa?! ;D
vreme super! si peisaje asemenea.
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
ydaniel
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 4676
Joined: 13 Jun 2007, 11:46
Location: bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by ydaniel »

A fost un antrenament usor,dar mi-a placut mult de tot mai ales ca nu am mai fost din '03 pe acolo.
Cu masina ai voie pana la releul costila pe drumul de acces.
Masinile au mers f bine,dar fara lanturi sigur nu ajungeam pana acolo.In zapada afanata e cam instabila Niva,face un mic balet fata-spate,trebuie sa invarti continuu de volan.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ubu
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 326
Joined: 26 Dec 2010, 00:57
Location: Bucuresti

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by ubu »

Marea de nori...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Cand l-a aruncat, direct rechinu' l-a mancat. In doua l-a rupt.
User avatar
hermano
Incepator
Incepator
Posts: 22
Joined: 17 Jan 2011, 17:55
Location: BUCURESTI

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by hermano »

Domnule ydaniel trebuie sa-ti marturisesc faptul ca iti sta foarte bine cu Lada Niva (deasupra sau inauntru). ;)
Eu zic sa te mai gindesti la oferta mea cu Niva de vinzare. Masina e in mintile ei iar avind in vedere schimbarea legislatiei de la 1 ianuarie 2012 se vinde foarte ieftin. $-) Stiu ca tu iti doresti o cu totul alta masina dar cred ca sint ff mici sansele sa gasesti ceea ce cauti in decurs de o saptamina (de fapt 4 zile cu asta). In definitiv mai bine cu o masina "instabila" decit fara nici una. :-@
Scuze daca sint off topic.
In alta ordine de idei, inteleg ca ti-a placut iesirea si ca te-ai simtit bine. De fapt asta e ceea ce conteaza cu adevarat. :)>-
Terorismul nu ma sperie ... sint casatorit de doi ani.
Posesor de Lada Niva.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by George »

daca-si ia niva daniel, ii dau ban aci! :-j
daniele, daca iti gasesti masina dupa 1 ianuarie, te ajut eu cu taxa. vorbim pe 30!
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
hermano
Incepator
Incepator
Posts: 22
Joined: 17 Jan 2011, 17:55
Location: BUCURESTI

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by hermano »

George wrote:daca-si ia niva daniel, ii dau ban aci! :-j
daniele, daca iti gasesti masina dupa 1 ianuarie, te ajut eu cu taxa. vorbim pe 30!
Poate pe 30 ma instruiesti si pe mine cum sa fac s-o vind dupa 1 ianuarie 2012 (daca nu mi-o ia ydaniel). :-j Dau o palinca (adevarata). ^:)^
Terorismul nu ma sperie ... sint casatorit de doi ani.
Posesor de Lada Niva.
User avatar
George
Administrator
Administrator
Posts: 6950
Joined: 11 Dec 2006, 21:18
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by George »

pai...nu prea ai cum, sincer sa fiu. doar sa ramai cu ea asa, in asteptare...s-o vinzi fara s-o inscrie celalalt. ceea ce am eu in minte e doar o amanare, nu e nicio jmekerie. si nici ilegalitate nu e. :-??
ARO CLUB ROMANIA
User avatar
baciudibaciu
Membru legendar
Membru legendar
Posts: 3075
Joined: 12 Aug 2007, 22:26
Location: Bucuresti Titan
Contact:

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by baciudibaciu »

BRAVOSSSS domnilor !
Faina plimbare ati avut ,ce sa mai zic ?
Jos palaria !
Cu omul nescolarizat ,te certi putin si ai scapat,dar duci o lupta infernala cu PROSTUL care are scoala !


ARO 10-4
Renault Kangoo 15 dci
Mercedes W123 200d
ubu
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 326
Joined: 26 Dec 2010, 00:57
Location: Bucuresti

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by ubu »

Marea de aproape
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Cand l-a aruncat, direct rechinu' l-a mancat. In doua l-a rupt.
User avatar
hermano
Incepator
Incepator
Posts: 22
Joined: 17 Jan 2011, 17:55
Location: BUCURESTI

Re: Iesire la Piatra Arsa

Post by hermano »

George wrote:pai...nu prea ai cum, sincer sa fiu. doar sa ramai cu ea asa, in asteptare...s-o vinzi fara s-o inscrie celalalt. ceea ce am eu in minte e doar o amanare, nu e nicio jmekerie. si nici ilegalitate nu e. :-??

Ar mai fi si varianta cu donatia dar platesti notarul !!! 8-X Macar pe ala il platesti o data si gata pe cind daca masina ramine tot pe numenle tau ... hm ... ... ... te cam rogi sa plateasca respectivu' toate angaralele [-O<
Terorismul nu ma sperie ... sint casatorit de doi ani.
Posesor de Lada Niva.

Post Reply