Un Zimbru putin obosit
Moderators: Werner, mariusjaz, socratee
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Un Zimbru putin obosit
De putin timp sunt fericitul posesor al uni Zimbrulet 1971. Momentan masina este desfacuta si pregatita pentru restaurare.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
Dupa doua zile de munca masina a fost desfacuta surub cu surub , piulita cu piulita....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
Acum piesele stau cuminti pe "masa de operatie" sa le vina randul la curatat
si vopsit
Momentan sunt la stadiul de curatat deoarece zapada din ultimele zile ma cam fortat sa stau.....
Un motiv in plus sa stau mai mult pe net si sa strang informatii despre masina... si piese

Orice informatie este binevenita
Pe viitor o sa revin cu poze si informatii despre stadiul lucrarilor efectuate.
Momentan sunt la stadiul de curatat deoarece zapada din ultimele zile ma cam fortat sa stau.....
Un motiv in plus sa stau mai mult pe net si sa strang informatii despre masina... si piese
Orice informatie este binevenita
Pe viitor o sa revin cu poze si informatii despre stadiul lucrarilor efectuate.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- mihai71
- Membru Devotat

- Posts: 385
- Joined: 15 Aug 2011, 14:09
- Location: Bucuresti
Re: Un Zimbru putin obosit
Salut
Incet nu te grabi ai munca de ocna daca vrei sa faci ceva frumos. Informatii vei gasi cu siguranta.
Incet nu te grabi ai munca de ocna daca vrei sa faci ceva frumos. Informatii vei gasi cu siguranta.
Rockere partidul te vrea tuns
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
Iti multumesc de urare, Multa munca o sa fie la caroserie ca are ceva probleme cu rugina pe la exterior dar marea mea dilema este sa il fac militar, cum a fost inainte sau civil ?
O alta problema este sa fac rost de motorul original pe benzina si de accesoriile militare.
Imi poate spune cineva daca ceasurile de la bord sunt originale sau nu?
O alta problema este sa fac rost de motorul original pe benzina si de accesoriile militare.
Imi poate spune cineva daca ceasurile de la bord sunt originale sau nu?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- Werner
- Aro Club Romania

- Posts: 5225
- Joined: 11 Dec 2006, 19:41
- Location: Enzberg D
- Contact:
Re: Un Zimbru putin obosit
Spor la treaba! Nu e cam frig sa lucrezi în curte?
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
Poi acum este frig, .... acolo au fost "intinse" la soare cateva zile
Piesele stau si ele acum in casa la caldurica , ca sa zic asa deoarece zapada este de 20 de cm momentan 
- Razvan95
- Membru de elita

- Posts: 587
- Joined: 21 Jan 2010, 20:14
- Location: Sebes jud. Alba
- Contact:
Re: Un Zimbru putin obosit
acum ce motor este montat pe masina?
acte are?
despre cum vrei sa il faci as spune ca asa cum a fost sau civil pentru ca militare sunt majoritatea sau o mare parte
ramane la aprecierea si dorinta ta
acte are?
despre cum vrei sa il faci as spune ca asa cum a fost sau civil pentru ca militare sunt majoritatea sau o mare parte
ramane la aprecierea si dorinta ta
Oriunde, oricand ... ARO!
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
Momentan masina este radiata din circulatie, are trecut in CI motorul diesel de CL,
Am sa caut un motor original deoarece diesel-ul nu este pentru aceasta masina....
Am sa il fac militar deoarece asa ii sta bine ....... cred ca si asta a fost scopul cand a inceput productia
Am sa caut un motor original deoarece diesel-ul nu este pentru aceasta masina....
Am sa il fac militar deoarece asa ii sta bine ....... cred ca si asta a fost scopul cand a inceput productia
-
serban
- Incepator

- Posts: 32
- Joined: 31 Jan 2012, 12:24
- Location: Bucuresti
Re: Un Zimbru putin obosit
Salut si felicitari pentru achizitie !
Vorba unui prieten : o intrebare informativa :
Daca nu-i confidential,cat ai dat pe masina ? As vrea sa-mi iau si eu si vreau sa fiu,cat de cat,pregatit..
Multam fain !
Vorba unui prieten : o intrebare informativa :
Daca nu-i confidential,cat ai dat pe masina ? As vrea sa-mi iau si eu si vreau sa fiu,cat de cat,pregatit..
Multam fain !
Urasc prostia,minciuna si nesimtirea !
Maaare OM,inventatorul berii !!!
Masina este o prelungire a caracterului si nu a penisului !
Maaare OM,inventatorul berii !!!
Masina este o prelungire a caracterului si nu a penisului !
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
Multumesc de urare, nu este confidential..
) doar nu lucram cu statul
))) masina adusa acasa cu platforma a costat sub pretul masinilor de pe autovit in starea acesteia, cu multe sute de euro......
Eu zic ca sa nu te aruci la primul intalnit..... mai bine mai cheltui ceva bani pe benzina si pornesti la vanatoare ca mine...... si ai sa vezi ca unele comori sunt ascunse ....
Aici in zona mea este o vorba: "Ce este al tau, este pus deoparte."
Iti urez bafta, la vanatoare.
Cu respect, Valentin
Eu zic ca sa nu te aruci la primul intalnit..... mai bine mai cheltui ceva bani pe benzina si pornesti la vanatoare ca mine...... si ai sa vezi ca unele comori sunt ascunse ....
Aici in zona mea este o vorba: "Ce este al tau, este pus deoparte."
Iti urez bafta, la vanatoare.
Cu respect, Valentin
-
sile
- Membru

- Posts: 200
- Joined: 05 Mar 2010, 14:35
- Location: braila
- Contact:
Re: Un Zimbru putin obosit
hai ca l-ai lamurit cu pretul......
zici ca esti purtator de cuv in guvern vorbesti mult dar nu spui nimic.
zici ca esti purtator de cuv in guvern vorbesti mult dar nu spui nimic.
-
serban
- Incepator

- Posts: 32
- Joined: 31 Jan 2012, 12:24
- Location: Bucuresti
Re: Un Zimbru putin obosit
Urasc prostia,minciuna si nesimtirea !
Maaare OM,inventatorul berii !!!
Masina este o prelungire a caracterului si nu a penisului !
Maaare OM,inventatorul berii !!!
Masina este o prelungire a caracterului si nu a penisului !
-
valentinoro2000
- Incepator

- Posts: 15
- Joined: 19 Jan 2012, 01:10
- Location: Dragasani
Re: Un Zimbru putin obosit
sile wrote:hai ca l-ai lamurit cu pretul......
zici ca esti purtator de cuv in guvern vorbesti mult dar nu spui nimic.
As dori sa fiu purtator pe cuvant pe la guvern ca un "ban" nu strica in plus ..... in momentul cand am dat un "ochi" pe autovit erau 3 masini ....... cu preuri cumprinse intre 600 si 1750 de euro daca imi aduc aminte ....... Eu am dat pe al meu 1000 de euro adus acasa ... sper ca am lamurit pe toata lumea ......
- mihai71
- Membru Devotat

- Posts: 385
- Joined: 15 Aug 2011, 14:09
- Location: Bucuresti
