Un Zimbru putin obosit

De la bicicleta pana la locomotiva. Orice lucrare mai serioasa, despre orice acaret iesit din tipare o puteti prezenta aici.

Moderators: Werner, mariusjaz, socratee

Post Reply
valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

De putin timp sunt fericitul posesor al uni Zimbrulet 1971. Momentan masina este desfacuta si pregatita pentru restaurare.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

Dupa doua zile de munca masina a fost desfacuta surub cu surub , piulita cu piulita....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

Acum piesele stau cuminti pe "masa de operatie" sa le vina randul la curatat [-X si vopsit [-O<

Momentan sunt la stadiul de curatat deoarece zapada din ultimele zile ma cam fortat sa stau.....
Un motiv in plus sa stau mai mult pe net si sa strang informatii despre masina... si piese :-j ^:)^

Orice informatie este binevenita

Pe viitor o sa revin cu poze si informatii despre stadiul lucrarilor efectuate.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
mihai71
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 385
Joined: 15 Aug 2011, 14:09
Location: Bucuresti

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by mihai71 »

Salut
Incet nu te grabi ai munca de ocna daca vrei sa faci ceva frumos. Informatii vei gasi cu siguranta.
Rockere partidul te vrea tuns

valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

Iti multumesc de urare, Multa munca o sa fie la caroserie ca are ceva probleme cu rugina pe la exterior dar marea mea dilema este sa il fac militar, cum a fost inainte sau civil ?
O alta problema este sa fac rost de motorul original pe benzina si de accesoriile militare.

Imi poate spune cineva daca ceasurile de la bord sunt originale sau nu?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Werner
Aro Club Romania
Aro Club Romania
Posts: 5225
Joined: 11 Dec 2006, 19:41
Location: Enzberg D
Contact:

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by Werner »

Spor la treaba! Nu e cam frig sa lucrezi în curte?
valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

Poi acum este frig, .... acolo au fost "intinse" la soare cateva zile :-j Piesele stau si ele acum in casa la caldurica , ca sa zic asa deoarece zapada este de 20 de cm momentan :-L
User avatar
Razvan95
Membru de elita
Membru de elita
Posts: 587
Joined: 21 Jan 2010, 20:14
Location: Sebes jud. Alba
Contact:

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by Razvan95 »

acum ce motor este montat pe masina?
acte are?

despre cum vrei sa il faci as spune ca asa cum a fost sau civil pentru ca militare sunt majoritatea sau o mare parte
ramane la aprecierea si dorinta ta ;D
Oriunde, oricand ... ARO!
valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

Momentan masina este radiata din circulatie, are trecut in CI motorul diesel de CL,
Am sa caut un motor original deoarece diesel-ul nu este pentru aceasta masina....

Am sa il fac militar deoarece asa ii sta bine ....... cred ca si asta a fost scopul cand a inceput productia
serban
Incepator
Incepator
Posts: 32
Joined: 31 Jan 2012, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by serban »

Salut si felicitari pentru achizitie ! :)

Vorba unui prieten : o intrebare informativa :

Daca nu-i confidential,cat ai dat pe masina ? As vrea sa-mi iau si eu si vreau sa fiu,cat de cat,pregatit.. ???

Multam fain ! 8)
Urasc prostia,minciuna si nesimtirea !
Maaare OM,inventatorul berii !!!
Masina este o prelungire a caracterului si nu a penisului !
valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

Multumesc de urare, nu este confidential..:)) doar nu lucram cu statul :)))) masina adusa acasa cu platforma a costat sub pretul masinilor de pe autovit in starea acesteia, cu multe sute de euro...... \:D/

Eu zic ca sa nu te aruci la primul intalnit..... mai bine mai cheltui ceva bani pe benzina si pornesti la vanatoare ca mine...... si ai sa vezi ca unele comori sunt ascunse ....

Aici in zona mea este o vorba: "Ce este al tau, este pus deoparte."

Iti urez bafta, la vanatoare.


Cu respect, Valentin
sile
Membru
Membru
Posts: 200
Joined: 05 Mar 2010, 14:35
Location: braila
Contact:

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by sile »

hai ca l-ai lamurit cu pretul......
zici ca esti purtator de cuv in guvern vorbesti mult dar nu spui nimic. ;D
serban
Incepator
Incepator
Posts: 32
Joined: 31 Jan 2012, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by serban »

:) Multumesc pentru sprijin ! Cred ca se gandeste la pretul cu care va putea sa vanda... ::) :)>-
Urasc prostia,minciuna si nesimtirea !
Maaare OM,inventatorul berii !!!
Masina este o prelungire a caracterului si nu a penisului !
valentinoro2000
Incepator
Incepator
Posts: 15
Joined: 19 Jan 2012, 01:10
Location: Dragasani

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by valentinoro2000 »

sile wrote:hai ca l-ai lamurit cu pretul......
zici ca esti purtator de cuv in guvern vorbesti mult dar nu spui nimic. ;D

As dori sa fiu purtator pe cuvant pe la guvern ca un "ban" nu strica in plus ..... in momentul cand am dat un "ochi" pe autovit erau 3 masini ....... cu preuri cumprinse intre 600 si 1750 de euro daca imi aduc aminte ....... Eu am dat pe al meu 1000 de euro adus acasa ... sper ca am lamurit pe toata lumea ......
User avatar
mihai71
Membru Devotat
Membru Devotat
Posts: 385
Joined: 15 Aug 2011, 14:09
Location: Bucuresti

Re: Un Zimbru putin obosit

Post by mihai71 »

Ok asa da
Sa traiti bine !
Rockere partidul te vrea tuns

Post Reply